Головна » Творці і твори



« 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 18 19 »
Поет, прозаїк, критик. Це все – Василь Дмитрович Слапчук, який народився 23 грудня 1961 року в селі Новий Зборишів Горохівського району Волинської області. Автор понад трьох десятків книг поезії, прози, творів для дітей, літературознавчих досліджень і рецензій.

Серед мов, на які перекладено тексти Василя Слапчука, – англійська, білоруська, польська, російська, чеська, німецька, шведська. Переможець ряду літературних конкурсів. 2004 року отримав Шевченківську премію за книги віршів «Навпроти течії трави» і «Сучок на костурі подорожнього». Його книги також відзначені міжнародними преміями Фонду Воляників-Швабінських, «Тріумф». Лауреат премій «Надія», імені Агатангела Кримського, імені Павла Тичини, імені Василя Стуса, імені Бориса Нечерди, імені Івана Огієнка, імені Олекси Гірника, імені Івана Кошелівця. У жовтні 2010-го отримав статус почесного громадянина Луцька.

Василь Слапчук закінчив Луцький педагогічний інститут та аспірантуру Волинського державного університету імені Лесі Українки. Захистив кандидатську дисертацію з української філології. Воював в Афганістані, був тяжко поранений. Літературну діяльність розпочав на початку 90-х років.

Лірика Василя Дмитровича відзначається філософічністю, органічністю, природністю, глибоким зв’язком з українським фольклором. Проте це цілком сучасна поезія. Вона демонструє правдивість. Поета цікавить питання: чому людина перестала бути Людиною, коли вона знову нею стане? Слапчук є екзистенціалістом у найяскравішому його прояві: лише світ природи, світ гармонії, світ людини, яка дивним чином опирається, а то й руйнує цю світову гармонію, – це його світ, який він відкриває людям.

Своєрідний світ поезії Василя Слапчука вартий уваги сучасного читача, бо, попри певне трагічне обрамлення окремих тем, його вірші сповнені надії і віри у Людину. Поет дуже тактовний і виважений у слові, його образи глибокі та багатогранні, а ліричний герой мужній і твердий у переконаннях.

А для наймолодших читачів - низка книжок поезій і прози для дітей: «Гарний настрій» (1991), «Йшов їжачок бережком» (1992), «Зелений ведмедик» (1993), «Миколаєва ніч» (2004), «Окраєць хліба», «Риба під парасолем» (2005), «Бджолиний Бог і Бджоленятко» (2009).

Використані джерела: «Шевченківські лауреати, 1962-2012: енциклопедичний довідник.» (автор-упорядник М.Г. Лабінський, вступне слово Б.І. Олійника), «Усі українські поети: довідкове видання.» (упорядники Ю.І. Хізова, В.В. Щоголева). ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 425 | Додав: estet | Дата: 23.12.2021 | Коментарі (0)

20 грудня 2021 року своє 90-річчя зустрів Микола Адаменко - письменник, педагог, правозахисник, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, лауреат обласних премій імені Бориса Грінченка та Михайла Коцюбинського, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня, почесний громадянин Сосниччини. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 491 | Додав: estet | Дата: 21.12.2021 | Коментарі (0)

Ім’я Варвари Чередниченко сьогодні мало відоме читачам, хоча вона була однією з найцікавіших письменниць нашої літератури 20-х – 40-х років ХХ століття. Педагог, публіцист, перекладач з осетинської та грузинської мов, Варвара Чередниченко лишила по собі цікавий мистецький доробок: статті про майстрів слова, п’єси, казки, оповідання, роман «За плугом», кілька історико-біографічних оповідань і повістей, незакінчений історичний роман «Фастів» та, на жаль, теж незавершений роман «Молодість Григорія Сковороди».

Звертаючись до історії, Варвара Чередниченко віддавала перевагу темам, які до неї в українській літературі ніхто або майже ніхто не розкривав і не досліджував.
Не все, що задумала письменниця вдалося їй звершити, але вона залишила яскравий слід в українській літературі XX століття. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 360 | Додав: estet | Дата: 16.12.2021 | Коментарі (0)

Перелік його нагород вражає: «Людина року», кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, автор «Найкращого роману десятиріччя» (за роман «Століття Якова»), володар численних премій конкурсу «Коронація слова», «почесний громадянин Волині».

Володимира Савовича Лиса
називають справжнім феноменом сучасності. Журналіст, драматург, прозаїк, майстер витонченого слова і глибоко народний письменник. Із кожним романом автор розкриває нові грані свого таланту.

У творчому доробку популярного українського письменника – близько п’ятнадцяти романів, що розраховані на широке коло читачів. Це твори різних жанрів і тональностей – історичні романи, «саги поколінь», іронічні романи, романи-детективи.

Усім творам притаманний суттєвий мелодраматизм, що поєднується з колоритним зображенням народного життя. Останні твори відверто представлені, як автобіографічні, і вони захоплюють саме своєю справжністю.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей знайомить дорослих читачів з книгами Володимира Лиса, які є у фонді відділу обслуговування учнів 5-9 класів. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 383 | Додав: estet | Дата: 09.12.2021 | Коментарі (0)

Григір Тютюнник. Письменник, чиє ім’я на літературній мапі України вже давно стало легендою. Адже жити і працювати в добу пізнього соцреалізму і не бути соцреалістом – таке вдавалося небагатьом письменникам. Григору Тютюннику вдалося.

Його невеликий літературний спадок уміщується в одному томі на 600 сторінок, проте цього цілком вистачило, аби залишитися в каноні української літератури ХХ століття.

Григір Тютюнник чув фальш за кілометр і був безжальний у ставленні до неї. Кажуть, що він мав колючий характер. Міг рубонути комусь із «начальственних» графоманів слова, які ті на свою адресу ніколи не чули. Але за зовнішньою грубуватістю колишнього моряка крилася вразлива, ніжна душа. «Незахищене серце», – сказав якось про нього старший брат Григорій. Ці слова будуть підтверджені життям і смертю Тютюнника-молодшого. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 346 | Додав: estet | Дата: 06.12.2021 | Коментарі (0)

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

«Коли ти живеш у невеличкому місті, де кожен закапелок мов рідний дім, то тобі й на думку не спаде, що тут із тобою може статися щось погане. Та звідки воно візьметься, коли ти тут свій серед своїх? Тебе знає кожна продавчиня морозива на вулиці, кожен бродячий пес і навіть кожен жебрак. Як і ти його… ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 344 | Додав: estet | Дата: 02.12.2021 | Коментарі (0)

24 листопада 1806 року на Чернігівщини в родині, що належала до старовинного козацького роду, народився Олекса Стороженко. Наш земляк і самобутній письменник зробив помітний внесок у розвиток і становлення українського літературного слова другої половини ХІХ століття. Писав він як для дорослих, так і для дітей.

Читаючи твори Олекси Стороженка, ви відчуєте його постійний інтерес до усної народної творчості, гумор і майстерність слова, знайдете самобутні сюжети та зустрінете яскраві образи.

Осінніми та зимовими вечорами Олекса Петрович полюбляв бувати в колі знайомих, вести розмови про літературні новини, дотепно розповідати про пережите.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей радить познайомитись з творчістю талановитого письменника, заглибитись у світ його персонажів і пропонує аудіо-читанку оповідання Олекси Стороженка «Межигорський дід». Читає бібліотекар відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів Наталія Нечипорук. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 382 | Додав: estet | Дата: 23.11.2021 | Коментарі (0)

Сьогодні вітаємо з Днем народження одного з найулюбленіших письменників читачів нашої бібліотеки, бажаємо творчих успіхів та натхнення!

Андрій Кокотюха — відомий український письменник, сценарист та журналіст. Народився 17 листопада 1970 року у м.Ніжині. Маленький Андрійко мріяв опанувати професію бібліотекаря — бути хранителем друкованого слова. У літературній справі спробував себе досить рано. У семирічному віці написав своє перше літературне творіння. Це була пригодницька казка про збройну боротьбу лісових звірів із піратами. Письменницький талант Андрія помітили однокласники й відразу запропонували йому своєрідну угоду: Андрій писатиме їм твори, а вони до нього не чіплятимуться. Тож Кокотюха–школяр повинен був писати за раз по дев’ять творів. До того ж мав писати так, щоб ніхто не здогадався, що це робила одна людина. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 371 | Додав: estet | Дата: 17.11.2021 | Коментарі (0)

Макс Кідрук – один з улюблених письменників читачів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Молодий український письменник, мандрівник і популяризатор науки, відомий своєю любов’ю до подорожей та описами мандрівок у книгах.

Народився 1 квітня 1984 року в Рівному, закінчив Рівненський університет за фахом інженер-енергетик. У 2007 році здобув грант на навчання і переїхав до Швеції, де став аспірантом Королівського технологічного інституту в Стокгольмі. З того часу почав подорожувати екзотичними країнами у пошуках екстриму й несподіваних відкриттів. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 402 | Додав: estet | Дата: 16.11.2021 | Коментарі (0)

Світлана Талан – авторка багатьох творів, відомих в Україні та за її межами. Свої романи вона пише у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя.

Усі твори на гостросоціальну тематику, незмінним залишається одне – головна героїня її книжок – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання: до чоловіка, до дітей, до батьківщини. ... Читати далі »
Категорія: Творці і твори | Переглядів: 385 | Додав: estet | Дата: 12.11.2021 | Коментарі (0)

Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0