Толерантність – це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, навіть якщо вони відрізняються від власної.
...
Читати далі »
|
19 листопада 2024 року виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це – 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу. Це 1000 днів героїчної, але й нерівної боротьби з переважаючим ворогом.
Цей день – нагадування про нашу силу, про нес ... Читати далі » |
1000 днів кожна українська родина проживає в реаліях повномасштабної війни. Днів, сповнених болю і надії, підтримки і відчаю, жертовності і подвигу. 1000 днів запеклої боротьби за свободу.
Саме прагненням бути вільними і боротися за волю ми докорінно відрізняємося від росії. Ця тоталітарна держава з імперською політикою постійно робила і робить все можливе, щоб перетворити Україну на свою колонію. Проте ми прагнемо свободи і, якщо хтось її обмежує чи зазіхає, ми боремося з ... Читати далі » |
Ганна Георгіївна Ігнатенко (1924 – 2008) – наша землячка, українська письменниця, поетеса, літературознавиця, перекладачка, педагогиня, кандидатка філологічних наук. Вона належала до тих людей, хто пам’ятає своїх наставників, хто вдячний за науку, бо саме вони, вчителі, й дають крила молоді. Неодноразово вона згадувала роки навчання на філологічному факультеті Київського університету та лекції братів Маслових. Після закінчення університету – робота у видавництвах «Дніпро» та «Молодь», роки викладацької роботи спершу у Київському університеті ім. Т.Г.Шевченка.
...
Читати далі »
|
Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва колектив Чернігівської обласної бібліотеки для дітей був запрошений на урочистості до Чернігівського обласного філармонійного центру.
На святкуванні кожен відчував себе частиною великої родини, яка працює на благо нашої Чернігівщини, України! ... Читати далі » |
8 листопада 2024 року Чернігівська обласна бібліотека для дітей поділилась своїм досвідом роботи зі слухачами курсів підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів області, організованих ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.
Захід проходив онлайн на платформі Zoom. ... Читати далі » |
Якби вас, дорогі читачі, хтось раптом попросив розповісти цікаву історію або вигадати щось таке, щоб всі навколо захопилися, - багато хто б розгубився. Адже розповідати історії - то є ціле мистецтво. По-сучасному воно називається «сторітелінгом».
...
Читати далі »
|
Дорогами рідного краю у культурологічну та історичну експедицію днями вирушив колектив Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, організовану нашими давніми колегами і партнерами Чернігівським обласним історичним музеєм імені Василя Тарновського.
Маршрут пролягав через історичні містечка Чернігівщини Остер і Козелець. Здавалося б 70 кілометрів від обласного центра, а повз нас пройшов цілий пласт історії. Розповідь нашого екскурсовода - Самохіної Наталії Євгеніївни, завідувачк ... Читати далі » |
Унікальність поезії в тому, що кожен може знайти у ній власні сенси, символи, підказки. Нехай саме ці поетичні рядки дають вам наснагу рухатися вперед, допомагати іншим, любити та вірити, кожного дня і повсякчас!
*** Війна змінила наші цілі й плани, Переписала долі й сподівання багатьох, Співає дівчинка «Ми люди титани», Хто проти нас, як з нами Бог? Герої не вмирають – гарне гасло, Але хрестів все більше і могил, І оч ... Читати далі » |
З нагоди відзначення 135-річчя від дня народження видатного українського письменника-сатирика Остапа Вишні Чернігівська обласна бібліотека для дітей підготовила методичний матеріал, який допоможе бібліотекарям та педагогам познайомити дітей з яскравим світом гумору та сатири Остапа Вишні.
...
Читати далі »
|