« 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 18 19 »
Людина почала думати дуже-дуже давно – ще тоді, коли не надто нагадувала людину, бо була тільки людиноподібною. А чому і як це сталося, ти дізнаєшся з книги Богуся Янішевського з ілюстраціями Макса Скорвідера «Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі». Це науково-популярне видання для дітей середнього шкільного віку із серії «Круті знання для пізнання». Мозок дуже складний, тому й розповідати про нього скла
...
Читати далі »
|
10 червня свій день народження відзначає один з найвідоміших сучасних українських письменників – Василь Шкляр. Кожен його роман отримує епітет як не "культовий", то "скандальний". Кожен його вислів розбирають на цитати, а кожен вчинок обговорюють ще багато років по тому... Якою мовою письменник заборонив друкувати свої книги? Хто перший читає його рукописи? Чим захоплюється письменник, коли не пише? Яку нагороду за свої книги Василь Шкляр вважає найціннішою? Дізнавайтесь найцікавіше про улюбленого письменника багатьох українців і приходьте до Чернігівської обласної бібліотеки для дітей за книгами Василя Шкляра.
...
Читати далі »
|
Часом здається, що школу вигадали для того, щоб люди віком від шести до шістнадцяти років не сиділи вдома. І не робили з нудьги різних несподіваних речей. Однак школи вигадали не зовсім тому. У центрі задуму будь-якої школи є одне важливе завдання: підготувати дітей до того, що їх чекає в майбутньому. Ну, в тому майбутньому, яке настане, коли вони закінчать школу. Книга Галини Ткачук «Школознавство», ілюстрована Юлією Твєрітіною, – саме про це. Думаєте, саме у вас найнудніші підручники, найсуворіші шкільні правила і найскладніші завдання? Зате не доводиться мити коней, як у школі на Січі. Або п’ять років поспіль учити саму латину й греку, як у єзуїтських школах. Або навчатись окремо дівчатам і хлопцям, як у давніх гімназіях. Навіщо взагалі вигадали ті школи? Авторка пояснить – пізнавально і з гумором. За тисячоліття своєї історії людство вигадало чимало цікавих ідей, як найкраще організувати навчання і як змусити надихнути юну людину вчитися. Подекуди це навіть непогано вдавалося. Книжка «Школознавство» розповість про те, як ці чудові ідеї змінювалися крізь час. І як страждали щасливо навчалися звичайні діти. Отже, якщо ви вважаєте, що ваша школа найгірша найкраща на світі… …що у вас – найвимогливіші вчителі всіх часів і народів… …що предмети, які ви вивчаєте, найнезрозуміліші… …а домашні завдання найбільші та найскладніші… …то вам, безсумнівно, треба неодмінно прочитати цю книжку! І, до речі, якщо ви любите жахастики, вам теж сюди. Бо книжка «Школознавство» – про школи, які існували в наших краях у різні часи. І, як ви переконаєтеся, мало що може зрівнятися за жахливістю зі школами, до яких ходили ваші пра-пра-пра-пра-прабабусі та пра-пра-пра-пра-прадідусі. Та чи все було аж так страшно? Побачите, занурившись у книгу! Книга «Школознавство» Галини Ткачук (видавничий дім «Портал», 2020) складається з восьми розділів: «Темрява віків», «Січова школа», «Єзуїтська школа, або колегія», «Братські школи», «Парафіяльна школа», «Гімназії», «Радянська школа», «Наші школи». Літературно-художнє видання для молодшого і середнього шкільного віку «Школознавство» Галини Ткачук ви знайдете в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей. Галина Ткачук #Школознавство дивитися на ютуб-каналі БараБілка:
...
Читати далі »
|
Уяви, що тобі трапився зовсім нічий шматочок землі. У такому разі його можна привласнити й оголосити новою країною. Твоєю особистою країною! Королівством Ярослава! Федеративною республікою Катерини! Навіть якщо ця земля завбільшки з килимок для ванної, зате геть уся твоя! Якщо тобі здається, що це вкрай гіпотетична ситуація, ти маєш рацію. Це малоймовірно, але часом так буває. Справді – 99,999999 відсотків планети належать тій чи іншій країні, але де-не-де трапляються й ні
...
Читати далі »
|
Коли ти розпочнеш читати цю книжку, то переконаєшся, що історія – це не лише сухі цифри й нудні факти. Ти зануришся у дивовижне минуле нашого людства, у велике розмаїття трагічного і величного, смішного і повчального. Історія постане перед тобою у сильних постатях, кумедних випадках, сміливих вчинках, цікавих закономірностях. Книжка «100 фактів про історію» є однією із серії «100 фактів про...». Найцікавіші факти з історії обирали Лора Коуен, Алекс Фріт, Мінна Лейсі, Джером Мартін. Переклала для українського читача Слава Світова.
...
Читати далі »
|
Де народжуються геніальні ідеї? За чистими столами бездоганно охайних офісів? Хто змінює світ? Люди, що мають налагоджене, упорядковане життя, існують за наперед продуманим сценарієм, дістаються роботи тим самим маршрутом, товаришують лише зі схожими на себе? Яким потрібно бути, щоб написати геніальну мелодію, винайти нові ліки, змінити хід історії, досягти вершин у політиці, створити потужну бізнес-імперію чи побудувати ідеальний дитячий майданчик?
...
Читати далі »
|
Василь Стефаник – один із найбільших новелістів у світовій літературі. Його творчість – явище унікальне, і це одразу ж завважили сучасники не лише в Україні, а загалом у слов’янському світі та Західній Європі. Більшість своїх сюжетів він брав безпосередньо з життя, котре виявлялося настільки деформованим, що жодним чином не потребувало спеціального нагнітаючого деформування. Художніми засобами він лише тонко підкреслював глибину реалістичного жаху, водночас кожним словом у своїх новелах виражаючи нестерпну тугу за світовою гармонією. Власне, вже навіть не тугу, а туск – це слово у Стефаника означає тугу, доведену до крайньої межі людського терпіння, від якої розривається серце.
...
Читати далі »
|
Віра Михайлівна Єніна – українська письменниця, художник-графік, інженер-поліграфіст, перекладачка, член Спілки письменників. Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує познайомитись з насиченим та яскравим, хоча й не простим життям Віри Єніної та її творчістю.
...
Читати далі »
|
Ірина (Іраіда) Володимирівна Жиленко – українська поетеса, дитяча письменниця, журналістка та мемуарист. Учасниця національного руху шістдесятництва. Авторка низки дитячих творів: повістей для дітей та збірників дитячих віршів. Твори Жиленко виходили в перекладі багатьма мовами світу. Талант, праця, натхнення, вміння радіти та неповторна сонячність душі зробили з Ірини Жиленко письменницю світового рівня.
...
Читати далі »
|
Оскар Бреніф’є – доктор філософії та викладач. Працював у багатьох країнах: створював філософські клуби для дорослих і популяризував філософську практику для дітей. Для підлітків він видав серію «Філософ-початківець» та книжку «Питання логіки», а для дітей – серії «Книга великих філософських суперечностей» і «Маленькі філософські альбо
...
Читати далі »
| |