Обласну бібліотеку для дітей в Чернігові знають і діти, і дорослі. Багато поколінь чернігівців за роки діяльності бібліотеки стали друзями книги, знайшли тут і увагу бібліотекаря, і радість спілкування; для багатьох маленьких мешканців міста бібліотека стала рідною домівкою.

Сьогодні бібліотека — справжній центр роботи з дітьми: 170 тис. одиниць бібліотечних фондів, понад 17 тис. читачів, 7 відділів, гарна фонотека, Медіацентр, центр дитячої Інтернет-журналістики тощо.


Фільм про Чернігівську обласну бібліотеку для дітей


Днем народження нашої бібліотеки можна вважати 5 травня 1898 року, саме з цього дня при Чернігівській громадській бібліотеці почав працювати дитячий відділ, який у 1919 році стає самостійною дитячою бібліотекою. Це були дуже важкі роки — у бібліотеці було холодно, протікав дах, але діти читали, щодня тут бували 70-85 дітей. Фонд нараховував близько 3 тисяч примірників, в т. ч. 300 примірників іноземними мовами. Аналіз архівних документів свідчить, що дитячий відділ, дитяча бібліотека працювали з травня 1898 р. до грудня 1937 р. майже безперервно і самостійно, і в складі громадської, згодом центральної бібліотеки Чернігова (тепер ОУНБ ім. В.Короленка). З грудня 1937 року дитячий відділ остаточно стає самостійною дитячою бібліотекою, яка на сьогодні є Чернігівською обласною бібліотекою для дітей. Під час Другої Світової війни бібліотека майже повністю згоріла (вона знаходилася в той час на Валу, в будинку вчителя), відновила свою діяльність в 1945 році.



За ініціативою саме нашої бібліотеки наприкінці 60-х років минулого століття в Україні відкривалися кімнати юного читача в сільських бібліотеках, а на початку 70-х — бібліотека однією з перших в державі ініціювала проведення в бібліотеках області бібліотечних уроків спільно з органами освіти.

Древня Чернігівська земля багата на цікаві події, на відомих письменників, митців, визначних державних діячів. За роки незалежності ОДБ спільно з органами освіти, центром дитячого туризму, обласною організацією Національної спілки письменників України організували і провели багато краєзнавчих вікторин-подорожей, присвячених історії, літературі, природі рідної Чернігівщини, її видатним людям. Тисячі юних мешканців області з найвіддаленіших куточків брали участь в цікавих подорожах, дізналися багато цікавого про свій рідний край, земляків, а переможці нагороджувалися поїздками до «Артеку» та «Молодої гвардії». В рамках обласної програми «Всі діти талановиті», спільно з обласним відділенням дитячого фонду України, за участі письменницької організації, проведений обласний конкурс дитячої літературної творчості «Країна сонячна — дитинство«, участь в якому взяли близько 200 дітей з усієї Чернігівщини. Тут були і вірші, і оповідання, і есе, і навіть історія Чернігова в віршах. Переможці нагороджені фотоапаратами, калькуляторами, кращі вірші друкуються в обласній пресі.

Одним з найцікавіших проектів став міський конкурс ЧИТАЮЧА РОДИНА, який бібліотека підготувала і провела разом з міським управлінням освіти. Діти і батьки розкрилися в нових іпостасях: тут були і творчі проекти бібліотеки майбутнього, і найцікавіші думки щодо книги, читання. Звучали вірші, пісні, жарти і романтично піднесені оди, присвячені книзі, бібліотеці, учасники і гості мали змогу познайомитися з багатими читацькими традиціями сімей Чернігова. Свято вдалося на славу і за пропозицією батьків та дітей стане щорічним.

Бібліотека — це дім, де живуть музи. Тут діти зустрічаються з письменниками, художниками, музикантами-професіоналами та своїми ровесниками-початківцями. В бібліотеці діти можуть почитати свіжі журнали українською, англійською, російською, послухати улюблені мелодії, казки, аудіокниги, влаштувати персональну виставку своїх картин, навчитися мистецтву витинанок, оригамі, вишивки тощо.

За 20 років діяльності нашого лялькового театру ПІЗНАЙКО вдячними глядачами та учасниками театральних дійств стали понад 30 тис. дітей -дошкільників та учнів 1-4 класів.

В бібліотеці є «Кімната казок», яку знають і люблять малюки міста і області, адже читають в нашій бібліотеці діти з 1 року — батьки із задоволенням приводять їх до нас, багато з них теж читали в нашій бібліотеці. Одна наша шанована читачка, яка відвідує бібліотеку понад 30 років, тепер вчителька і сама організовує в бібліотеці виставки творчих робіт юних художників, своїх учнів. Добро завжди повертається. В наш непростий час намагаємося забезпечити, відповідно з Конвенцією про права дитини, найважливіше завдання сучасної бібліотеки — вільний доступ до інформації, саме у нас діти можуть отримати знання, навчитися самостійно знаходити інформацію, яка стала однією з найважливіших цінностей.

Завдяки доступу до Інтернету до нових технологій залучаються і юні користувачі — в бібліотеці працює Медіацентр, Центр дитячої Інтернет-журналістики ЧІЖ. Діти із задоволенням вивчають ази журналістики, збирають цікаві відомості про життя дітей Чернігівщини, для них проводять майстер-класи відомі теле- і радіожурналісти. Юні журналісти здійснюють віртуальні подорожі до знаменитих бібліотек і музеїв світу.

Більше 110 років служіння добру і дітям — такий шлях Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.

За всім цим — люди, віддані книзі і маленькому читачеві, їхній розум, терпіння, а головне — любов читачів, а попереду — цікаві ідеї і велике бажання працювати.


Бібліотечний фонд
Всього – 173341 примірників
Книг – 1445194 примірників
Медіатека – 4811 примірників
Газети та журнали - 190 назв
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0