« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 18 19 »
ЇЇ поезія постає через витончену, внутрішньо складну, але зовні прозору образну структуру. Тож не дивно, що збірка «Вогонь і попіл» (1934) була оцінена як неординарне художнє явище, що виникло на перехресті літературних впливів і взаємозв’язків. Збірка «Сім літер» (1937) цілком інша за темою і тональністю. Назва прочитується як «Україна», основний мотив – емігрантська доля, трагедія степового перекотиполя на бруківці європейських міст, туга за рідною землею. Вона вперше заплакала, коли народилася 15 червня 1902 року на хуторі Гельмязєв біля Золотоноші (Черкащина). А далі до п’яти років було романтичне дитинство у бабусі. Український світ Наталії закінчився пожежею на хуторі:
...
Читати далі »
|
Цього року йому мало б виповнитися 75. Не сталося. За місяць до свого 42-го дня народження Василь Моруга загинув в автомобільній катастрофі. У розквіті творчих сил і поетичного таланту... В усіх своїх анкетах Василь Моруга писав, що народився в селі Сонцеві на Донеччині. Але його дитячі та шкільні роки минули в селі Чубарівка Пологівського району. Так сталося, що батькові не судилося побачити свого сина, а синові – батька. Від ран, якими нагородила солдата
...
Читати далі »
|
Єжи Брошкевич вигадав такі історії для дітей, де бринить інтонація, яку слухаєш і відчуваєш просто так, як голос доброго, мудрого, розумного друга – про що б той друг не розповідав. На обкладинці книги назва: «Одне за інше цікавіше». Звичайно, кожен має право одразу спитати: про що саме йдеться? Що це означає – «одне за інше цікавіше»? Питання доволі природне, абсолютно закономірне. Тому автор одразу попереджає, що це книга про три пригоди. Про пригоди, з яких другі цікавіше за перші (теж не без цікавості), а треті – набагато цікавіші за другі.
...
Читати далі »
|
«Чом, чом, чом, земле моя, Так люба ти мені, так люба ти мені Чом, чом, чом, земле моя, Чарує так мене краса твоя?» (Костянтина Малицька) Українська письменниця, педагог, діячка культурно-освітніх товариств у Галичині Костянтина Іванівна Малицька народилася 30 травня 1872 року в селі Кропивник (зараз Калуського району Івано-Франківської області) в сім'ї греко-католицького священика.
...
Читати далі »
|
«Я мрію так життя прожити, щоб кров і піт віддать землі своїй, щоб у плодах моїх хилились віти, щоб розроставсь в глибинах корінь мій» Ці рядки стали життєвим кредо Михайла Панасовича Стельмаха, про якого Чернігівська обласна бібліотека для дітей хоче розповісти своїм читачам.
...
Читати далі »
|
Якщо ви давній прихильник фентезі та фантастики або тільки знайомитеся з цим жанром, то рекомендуємо почитати книги Роджера Джозефа Желязни. Цей відомий американський письменник та його дивовижні історії завоювали не тільки серця поціновувачів фентезі по всьому світу, а й премії «Неб’юла» (тричі) та Г’юґо Гернсбека (шість премій). Що ж відомо про нього?
...
Читати далі »
|
«Знаю тільки одне: любов до України вмре в мені з останнім моїм подихом» (Ірина Вільде) Цій дивовижній жінці, авторці одного з найкращих українських романів ХХ століття, випало жити в трагічні й не надто сприятливі для творчості часи. Але попри всі неминучі втрати вона змогла зреалізувати свій талант і зостатися вірною своїм найдорожчим ідеям і цінностям.
...
Читати далі »
|
«Його вірші колючі й шорсткі, як каміння афганських гір, до якого не раз доводилося припадати усім тілом, шукаючи порятунку. Вони зачіпають за душу, наче колючий дріт, і муляють, і не відпускають, примушують повертатися до них знову і знову». (Валентина Штинько) Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, письменник Василь Слапчук, який воював в Афганістані, усе пережите на війні виклав у своїх творах.
...
Читати далі »
|
Народжені в давнину на землі Древньої Еллади, Олімпійські ігри стали в наші дні найяскравішими подіями планетарних масштабів. Книга Михайла Сороки «В олімпійській сім’ї – Україна» знайомить читачів як з історією виникнення Олімпіад, так і з їхнім відродженням у новітні часи завдяки ентузіазму й наполегливості П’єра де Кубертена та його однодумців.
...
Читати далі »
|
Невдовзі відзначатимемо найгарніші зимові свята – Новий рік та Різдво Христове. Кожного року напередодні цих казкових свят хочеться почитати якусь особливу книгу, яка створить святкову атмосферу, зарядить оптимізмом і позитивним настроєм. Книжка Моніки Утник-Стругала «Йдуть свята. Про Різдво, святого Миколая й новорічні традиції на світі» легко впорається з цим завданням! Вона містить коротенькі розповіді, що розширюють знання про День святого Миколая, Різдво і Новий рік розповідає про традиції святкування зимових свят у різних країнах про їжу, яку готують на Різдво особливі народні традиції святкування, дитячі розваги, прикрашання оселі, організацію свята Різдва і Нового року у великих містах і селах. Окрім того, авторка дає тексти святкових привітань із зимовими святами й пісень, що співаються на Різдво чи Новий рік, і розкриває особливості сучасних святкувань (наприклад, перегляд фільмів, що вже стали символами зимових свят – «Один вдома» або «Як Грінч викрав Різдво»). Ілюстрації книги милі, яскраві, атмосферні. Вони підсилюють розповідь авторки й дозволяють уявити захопливі зимові святкування в різних країнах світу. Книгу ви знайдете у фонді відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Приємного читання!
...
Читати далі »
| |