Правила користування


Обласна дитяча бібліотека (ОДБ) створює умови для реалізації конституційного права юних громадян на знання, освіту, користування культурними досягненнями, інформацією (Конституція України, ст.3, 23, 34, 52; Конвенція ООН про права дитини, ст. 13, 17; Статут ОДБ).

ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ
Юні громадяни України віком до 14 років, незалежно від соціального і майнового стану, расової і соціальної приналежності, мовних ознак, статі, освіти, політичних і релігійних переконань, місця проживання, а також фізичні і юридичні особи, які мають професійне відношення до проблем дитячого читання, мають право на бібліотечне обслуговування (абонементи, читальні зали).

Основні користувачі ОДБ:
- неповнолітні громадяни до 14 років (дошкільники з 1 року та учні 1-9 класів)
- їхні батьки
- педагоги, вихователі
- бібліотечні працівники
- видавці
- спеціалісти з питань освіти та виховання дітей і організації дитячого читання

Бібліотекою можуть користуватися громадяни, які не є основними користувачами: учні 10 — 12 класів, студенти спеціальних середніх і вищих навчальних закладів, що вивчають дитячу літературу, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні.

ЯК ЗАПИСАТИСЯ ДО БІБЛІОТЕКИ?
Діти і підлітки до 14 років записуються до бібліотеки на підставі документа — паспорта, або іншого документа, що його замінює, який пред‘являють їхні батьки або опікуни.
У разі зміни місця проживання, прізвища або інших особистих даних користувач негайно (у місячний термін) повинен повідомити про це бібліотеку.

ОБОВ‘ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ
Користувачі зобов‘язані дотримуватись Правил користування Бібліотекою.
При втраті або пошкодженні документів з фонду Бібліотеки замінити його аналогічним чи тим, що визнаний Бібліотекою рівноцінним; при неможливості заміни — відшкодувати його ринкову вартість. Розмір відшкодування визначається Бібліотекою.

За втрату або псування документів з фонду Бібліотеки неповнолітніми користувачами відповідальність несуть їхні батьки, опікуни, установи, під наглядом яких вони перебувають.
У випадку злісного порушення Правил користування та пошкодження майна Бібліотеки, несанкціоноване використання створених бібліотекою баз даних та інших об‘єктів інтелектуальної власності користувачі несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України (Цивільний Кодекс України, ст. 13, 14, 446, 447).

ПРАВА БІБЛІОТЕКИ
Бібліотека має право:
— Встановлювати пільги для окремих категорій користувачів бібліотеки.
— Визначати види та розміри компенсації шкоди, заподіяної користувачами Бібліотеки

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ АБОНЕМЕНТОМ
Користувач має право одержати одноразово не більше 5 документів терміном на 30 днів.
Строк користування документами може бути продовжений на прохання користувача, якщо на них відсутній попит інших користувачів.

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЧИТАЛЬНИМИ ЗАЛАМИ
Кількість бібліотечних документів для опрацювання не обмежується.
Рідкісні, цінні документи, довідкові видання видаються для користування тільки в читальному залі.

РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
Визначається адміністрацією Бібліотеки за погодженням з управлінням культури облдержадміністрації. Затверджується директором ОДБ.

Бібліотека працює щодня, крім суботи:
з 9-00 до 18-00 год.
Останній четвер кожного місяця — санітарний день.


Бібліотеці 120 років!

Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0