«Чернігівська обласна бібліотека для дітей – найстаріша в Україні установа для спеціалізованого бібліотечного обслуговування дітей і підлітків, найбільша книгозбірня дитячої літератури в області… Історія бібліотеки бере початок від 5 травня 1898 р.» - говорить Українська бібліотечна енциклопедія. Дійсно, «не було б щастя, та нещастя допомогло»: курйоз, але приводом до створення нині однієї з найпотужніших дитячих книгозбірень України стала… прикра зарозумілість дорослих. У друг
...
Читати далі »
|
Шановні друзі! Чому так важливо, щоб ми познайомилися з Європейським Союзом? Насамперед тому, що ми — європейці. Ми маємо багато спільного з нашими ровесниками від Лісабону до Варшави, від Гельсінкі до Риму або у будь-якому куточку Європи. Усвідомлення цього однаково важливе і для жителів Європейського Союзу, і для нас. Від нього залежить розвиток наших відносин і, значною мірою, майбутнє нашої країни. Тож знайомимось !
...
Читати далі »
|
Унікальність поезії в тому, що кожен може знайти у ній власні сенси, символи, підказки. Нехай саме ці поетичні рядки дають вам наснагу рухатися вперед, допомагати іншим, любити та вірити, кожного дня і повсякчас! *** Війна змінила наші цілі й плани, Переписала долі й сподівання багатьох, Співає дівчинка «Ми люди титани», Хто проти нас, як з нами Бог? Герої не вмирають – гарне гасло, Але хрестів все більше і могил, І оч
...
Читати далі »
|
До вашої уваги наступний випуск циклу розповідей про письменників –волонтерів. Історія про українську поетку, перекладачку та волонтерку – Катерину Калитко, яка від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну активно волонтерить, допомагає у зборі грошей для ЗСУ, їздить на Схід, рефлексує на події написанням поезії.
...
Читати далі »
|
«Події 24 лютого 2022 року змінили багато чого у житті кожного з нас, зокрема, навчили нас допасовуватися до нової реальності, реальності війни. Наше повсякденне життя, як і література, мистецтво тісно пов'язані з війною і зараз ми проходимо довгий шлях і працюємо над тим, як осмислити все те, що з нами відбувається, як зцілювати те, що ми переживаємо та як відчути себе вільними і самими для себе, коли цьому прийде час у майбутньому». (Поетка Галина Крук)
...
Читати далі »
|
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.
...
Читати далі »
|
*** Чернігів древній, молодість моя, Легендами покритий і снігами, Твоя прадавня Сіверська земля Зріднила всіх і серцем, і думками. Спинився сніжний січень і застиг, Даруючи натхненно біле диво. Та сотні дум, та тисячі доріг Вертаються до тебе незрадливо. Живу й гортаю стільки зим і літ Яскраві сторінки твоєї книги. Такий лиш ти, єдиний на весь світ, Моя любов, мій зоряний Чернігів! (Світлана Охріменко)
...
Читати далі »
|
До вашої уваги наступний випуск циклу розповідей про письменників –волонтерів. Історія про українську поетку, літературознавчиню, перекладачку та волонтерку – Галину Крук, яка з 2014 року й після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну допомагає українським військовим та веде культурну дипломатію й відстоює репутацію України за кордоном.
...
Читати далі »
|
До вашої уваги бібліотечний синоптик. Сьогодні напрочуд сонячна погода в Чернігові, а в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей і сонячно, і книжково, доброзичливу атмосферу створюють наші бібліотекарі, а пізнавально-розважальну – тисячі книг!
...
Читати далі »
|
Володимир Григорович Дрозд є одним із найцікавіших письменників-шістдесятників, особливо у своїй пізній творчості, коли, за його словами, “уже є що сказати і знаєш, як сказати”. «Володимир Дрозд був найщасливішим тоді, коли творив…», - писав у своїй книзі «Творці і твори» знаний літературознавець Микола Жулинський. Чернігівська обласна бібліотека для дітей до 85-річчя від дня народження талановитого письменника, що родом і
...
Читати далі »
| |