«Чернігівська обласна бібліотека для дітей – найстаріша в Україні установа для спеціалізованого бібліотечного обслуговування дітей і підлітків, найбільша книгозбірня дитячої літератури в області… Історія бібліотеки бере початок від 5 травня 1898 р.» - говорить Українська бібліотечна енциклопедія. Дійсно, «не було б щастя, та нещастя допомогло»: курйоз, але приводом до створення нині однієї з найпотужніших дитячих книгозбірень України стала… прикра зарозумілість дорослих. У друг
...
Читати далі »
|
Шановні друзі! Чому так важливо, щоб ми познайомилися з Європейським Союзом? Насамперед тому, що ми — європейці. Ми маємо багато спільного з нашими ровесниками від Лісабону до Варшави, від Гельсінкі до Риму або у будь-якому куточку Європи. Усвідомлення цього однаково важливе і для жителів Європейського Союзу, і для нас. Від нього залежить розвиток наших відносин і, значною мірою, майбутнє нашої країни. Тож знайомимось !
...
Читати далі »
|
 Традиційний український рушник супроводжував людину впродовж усього життя – від колиски і до домовини. Неможливо уявити традиційну українську оселю без рушника. Він відіграє важливу роль в побуті та обрядах українського народу. Жодна подія не обходиться без головного сімейного оберега-рушника.
...
Читати далі »
|
 Оце-то ведмідь! Замість того щоб гарчати, бе-е-екає , як овечка. Бігає риссю, а не галопом, як то заведено в інших ведмедів. Ще й до м’яса байдужий: у нього бамбук на сніданок, обід та вечерю. Знайомтесь – це панда.
...
Читати далі »
|
 Минув уже рік з того страшного дня, коли найближчий сусід наважився підступно й злочинно напасти на Україну, знищуючи міста, села й долі мільйонів українців. Війна назавжди розділила наше життя на «до» та «після», започаткувавши чорні сторінки в нашій історії. Для українців це рік втрат, зруйнованих планів, тривог і душевного болю. Війна в Україні триває, так само триває і фіксація війни в поезіях українських авторів. Ми разом здолаємо ці випробування, бо ми незламні у наш
...
Читати далі »
|
 Запитайте у різних людей про те, що значить музика для них, і отримаєте різні відповіді. Музика може дарувати насолоду, може бути способом самовираження, хобі, справою всього життя тощо. Ми всі любимо музику: одній людині подобається класика, іншій до вподоби приємний танцювальний ритм або рок-музика...
...
Читати далі »
|
 Історія національної грошової одиниці в Україні почалася тільки з 1917 року, після здобуття незалежності і створення Української Народної Республіки. До 1917 року Україна, що входила до складу Російської імперії, не мала ні своєї валюти, ні свого банку, ні власної податкової системи. У грудні 1917 року Генеральний Секретаріат (український уряд, який почав працювати через п’ять днів після проголошення I Універсалу 23 червня 1917 року) розглядає питання про друк українських
...
Читати далі »
|
 Відкрити для себе Лесю, ближче познайомитися з її життям, допоможе літературне знайомство «Лесине слово іскристе»… Читайте її твори, і ви неодмінно полюбите її, бо вона – ЛЕСЯ УКРАЇНКА!
...
Читати далі »
|
 Відкрити для себе Лесю, ближче познайомитися з її життям, дітям допоможе книжкова виставка «Хотіла б я піснею стати…», організована у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, присвячена до дня її народження.
...
Читати далі »
|
 23 лютого в Києві народився Казимир Малевич (1879-1935), художник-авангардист та теоретик мистецтва, основоположник супрематизму, автор однієї із найвідоміших картин ХХ ст. «Чорний квадрат». У родині Малевичів, що мали польське коріння, було чотирнадцятеро дітей. Батько, який працював на цукрозаводі, мріяв аби син став цукроваром. Тому вороже поставився до захоплення малюванням. Мати ж, навпаки, підтримала Казимира Малевича. Саме вона купила йому професійні пензлі та фарби. Перше знайомство хлопця з художниками сталося у містечку Білопіллі Харківської губернії. «З Петербурга приїхали найзнаменитіші художники для писання ікон в соборі. – писав у спогадах Казимир Малевич. – Це нас сильно схвилювало, бо ми ще ніколи не бачили справжніх художників». Попри те, що Малевич, виконуючи волю батька закінчив агрономічне училище, згодом пішов навчатися малюванню до Київської художньої школи Миколи Мурашка.
...
Читати далі »
|
|