« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 18 19 »
Творчість Павла Глазового дарувала й даруватиме людям радість і віру в кращу долю рідної України, держави з багатющою історією. Українському класику гумору й сатири, видатному поету, заслуженому діячу культури України, чудовій Людині Павлу Глазовому виповнюється 100 років від дня народження.
...
Читати далі »
|
Він один із тих, чиї «романтичні крила» були підрізані тоталітарним режимом. Але справжні художні здобутки, які митець устиг створити, стали окрасою української літератури. Творчість Юрія Яновського – один із показових прикладів постійних новаторських шукань митця. Він став одним із фундаторів лірико-романтичної стильової течії в літературі. На шляху до художніх вершин письменнику довелось долати значні перешкоди, пов'язані з труднощами визрівання таланту, а також із нерозумінням його творчих пошуків тогочасною критикою. Яновський карався і мучився, і часом ламався, але був вірним своїм переконанням.
...
Читати далі »
|
Джерелом натхнення Олеся Донченка була любов до природи рідного краю. За своє життя письменник посадив багато дерев. А на Полтавщині, де жив, розвів великий сад, і кожне деревце було дбайливо виплекане його руками. Український поет, прозаїк, казкар Олександр Васильович Донченко народився 19 серпня 1902 року в с. Великі Сорочинці на Полтавщині в сім'ї сільського вчителя. Дитинство і юність провів у місті Лубни. Закінчив Лубенську чоловічу гім
...
Читати далі »
|
Ми повинні говорити про війну в нашому домі з нашими дітьми, щоб стати сильнішими. У цей непростий час потрібно дбати не лише про безпеку, а й присвячувати час відпочинку, наприклад, за читанням книги. Пропонуємо вашій увазі книгу Ю. Нікітінського «Вовчик, який осідлав бомбу». Книгу про звичайнісіньких хлопчаків в життя яких увірвалась війна. Але дитинство, в яке приходить війна, не перестає бути дитинством – з пуст
...
Читати далі »
|
24 липня відсвяткували свій 55-й день народження Брати Капранови. Дмитро та Віталій відомі Україні своєю письменницькою та видавничою діяльністю. Брати-близнюки популяризують українську книжку, історію та культуру. Завдяки новаторському стилю пера та інтерактивному підходу до своїх читачів навіть малеча цікавиться історією та літературною спадщиною України. Дмитро та Віталій Капранови<
...
Читати далі »
|
«Оповідання Володимира Сенцовського легкі, щирі, веселі. Ніби вихоплені з дитинства самого автора… Читаєш їх і ніби сам повертаєшся в незабутні, світлі, а заразом, з далечини прожитого, вже й трішечки сумні дитячі роки», - писав про творчість талановитого письменника Володимир Сапон. Чернігівська обласна бібліотека для дітей вітає з 70-річним ювілеєм нашого земляка та пропонує прослухати оповідання «Привези мені, тату, сонце», що увійшло до однойменної збірки, виданої 1994 року. Сподіваємося, що знайомство з цим чудовим твором викличе бажання прочитати усю збірку, про яку захоплено відгукнувся свого часу Віктор Кава: «Коли я прочитав збірку «Привези мені, тату, сонце», то мовби мурашки забігали по моєму тілу – ось вона, поезія в прозі, ось нащадок великого Степана Васильченка».
...
Читати далі »
|
Олег Ольжич (Кандиба) – яскравий представник дітей першої еміграційної хвилі, які спромоглися не лише зберегти, а й примножити пасіонарну енергію українського народу, зруйновану на Наддніпрянщині (репресії, голодомори, знищення культури). «Хай воскресне столиця Андрія, Дух вояцький в народі!» – такою метою і жив Ольжич.
...
Читати далі »
|
«В українського письменника Василя Чухліба – свій стиль і своє бачення світу. Він володів рідкісним даром писати коротко, а показувати багато, умів розповісти цікаво і хвилююче (навіть – поетично) про речі, що на перший погляд – звичайні та буденні. У його оповіданнях йдеться про будні і свята, про допитливих і непосидючих дітлахів, які живуть у прекрасному світі на березі голубоокої Десни. Поруч з дітьми – дорослі, а також звірята, птахи, квіти – герої казок. Десна їх усіх об'єднує
...
Читати далі »
|
Біографія Мирослава Ірчана – біографія людини, що зростала і формувалася в епоху крутих зламів і поворотів. Життєва і літературна доля його склалася так, що довелось пройти шлях від січового стрільця до жертви Розстріляного Відродження. Якщо ж додати до цього, що в творчості письменника досить широко відбилися розмаїті враження і спостереження, здобуті ним в різних життєвих середовищах – в старій Галичині і далекій Канаді, то можна зрозуміти, якою своєрідною і цікавою постаттю був Мирослав Ірчан. Український поет, прозаїк, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець. Борець з московською окупацією України.
...
Читати далі »
|
Літературно-митецький проєкт «Щире слово наших земляків. Письменники Чернігівщини». Для сина мати завжди мати. Навіть тоді, коли вона відходить за межу Вічності. Подумки він з нею назавше – і в радості, і в горі. Повідує про своє сокровенне, сповідується, немов перед Всевишнім. Такі спілкування додають сил і снаги. У книзі Віталія Леуса «Сину, сину, сину, Ангел мій, або З матір’ю наодинці» – роздуми про матір, про себе, про складне і суперечливе життя.
...
Читати далі »
| |