« 1 2 3 4 5 6 ... 18 19 »
Ганна Барвінок з тих унікальних жінок, про яких варто писати окремі жіночі романи. Але їхні імена кануть у забуття, прикриті іншими іменами – більш відомими, розтиражованими: чоловіків, батьків, родичів. Так сталося і з Ганною Барвінок (Олександрою Білозерською-Куліш). Ганна Барвінок – українська письменниця, яка увійшовши в історію української літератури ХІХ сторіччя, створила кілька десятків оповідань, новел, безліч дрібних ескізів «з народних уст», поезій у прозі, художніх нарисів, а також мемуарів.
...
Читати далі »
|
Скарби – це цінні речі, які сховали в землі чи якомусь секретному місці про запас. Це не тільки золото, срібло й коштовності. Скарбом може бути навіть камінчик, кістка або сокира. Уявляєш? Скарби бувають дивними – як-от бивень мамонта чи прадавня мотика. Бувають втраченими чи й зовсім вигаданими, і навпаки – знайденими дивовижним чином. Бивень мамонта з гравіруванням знайшли в селі Оболоння на Чернігівщині 2010 року біля місцевої школи. Поруч лежало ще чотири бивні, але без малюнків. Такі цінні заготовки робили й ретельно берегли жителі України 10-20 тисяч років тому. Бивні з гравіруванням – дивовижні зразки прадавнього мистецтва.
...
Читати далі »
|
Олесь Гончар – видатний письменник, великий майстер слова, чиї твори заслужено вважаються класикою української літератури. Впродовж усього творчого шляху його ломили, трощили, але — не зламали! Мужній солдат, він переніс усі удари долі, бо чітко знав, для чого прийшов у цей світ. Він не згаяв на дріб’язкове, неістотне ані хвилини, постійно думав про велике – про Україну та її народ і всіх закликав до цього. Шанувальникам творчості письменник
...
Читати далі »
|
Із 47 років життя щонайменше 13 років Василь Стус провів у слідчих ізоляторах, камерах-одинаках, карцерах та на каторжній роботі. Але попри це поет не припиняв писати, навіть у багаторічній ізоляції. За коротке життя поет, член Української Гельсінкської Групи, залишив 6 томів творів, більшість з яких перекладено англійською та надруковано на Заході.
...
Читати далі »
|
Найніжнішим ліриком, українським соловейком називають Володимира Сосюру, чиє поетичне слово народжувалося з любові і з любов’ю промовляло до всього сущого на землі. Ліричні вірші, поеми, автобіографічна проза – це безмежний світ поета, це історія, пережита в любові і ненависті, радості й журбі, пережита гостро, до сліз, до знемоги.
...
Читати далі »
|
Навколо його творів спалахували дискусії – завзяті, емоційні, різкі. Його персонажі виходили за межі суто літературних образів і осмислювалися сучасниками як символи доби українського Ренесансу. Свого часу Лесь Танюк зазначав про непересічного драматурга Миколу Куліша: «Талант брав у Кулішеві гору – він єдиний диктував йому шлях до вічності, хоча то був шлях через Голгофу, – шлях, на якому давно вже лежали його побиті й розгублені блакитні і червоні мрії».
...
Читати далі »
|
Чому фантастика нас так захоплює? Все просто: вона дає нашій фантазії простір для маневру. Читаючи фантастичні книги ми самі певною мірою стаємо їх частиною, переміщуючись разом із головними героями в просторі і часі та відкриваючи для себе нові світи.
...
Читати далі »
|
Життя Сковороди могло скластися, як життя звичайної людини. Він міг стати і високим церковним достойником, і заможною світською людиною. Кажуть, він навіть хотів узяти шлюб і був якийсь час женихом прекрасної панянки. Але ні, навесні 1769 року, у розквіті сил, він рушив у вічні самотні мандри нашою любою Україною. Він навчав людей добра, складав музику, милувався розкішною природою. А ще писав чудові твори, як-от байка про те, що таке сродність, «Бджола і Шершень», пісня «Ой ти, пташко жовтобоко», в якій зринає образ Явора, діалог про пізнання самого себе «Нарцис» чи той-таки «Буквар миру», присвячений темі нерівної рівності, яскраво змальованій за допомогою емблеми Бога-фонтана та байок про Кота-ласуна й про кмітливе Козеня.
...
Читати далі »
|
18 листопада виповнюється 70 років талановитому українському письменнику Олександру Юрійовичу Есаулову. Це дуже весела, цікава та різностороння людина. Його біографія викликає подив. По-перше, дивує те, що почав він писати, коли йому виповнилося за п’ятдесят. По-друге, доля чинила так,що інстинкт писання ховався зовсім в не в літературних професіях. Олександр Есаулов працює технічним директором Інституту підтримки та експлуатації АЕС. Попри с
...
Читати далі »
|
Аудіо-проєкт «Читай рідне. Читай рідною» Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Андрій Малишко – український поет, перекладач, літературний критик. Постать Андрія Малишка вирізняється глибокою поетичною самобутністю, власним баченням світу, органічним злиттям з народнопоетичною творчістю, інтимним тоном звучання, навіть коли він говорить про світові загальнолюдські проблеми, пісенністю своєї лірики.
...
Читати далі »
| |