Головна » 2023 » Квітень » 3 » Олесь Гончар:«Дякую Богові, що він дав мені народитися українцем».

Олесь Гончар:«Дякую Богові, що він дав мені народитися українцем».
Олесь Гончар – видатний письменник, великий майстер слова, чиї твори заслужено вважаються класикою української літератури. Впродовж усього творчого шляху його ломили, трощили, але — не зламали! Мужній солдат, він переніс усі удари долі, бо чітко знав, для чого прийшов у цей світ. Він не згаяв на дріб’язкове, неістотне ані хвилини, постійно думав про велике – про Україну та її народ і всіх закликав до цього.

Шанувальникам творчості письменника добре знайома і його багатогранна злободенна публіцистика, яка ввібрала в себе думки про українське духовне відродження, про видатні постаті нашої культури, про все, що хвилювало, тривожило його.

Голос Олеся Гончара на захист України і її талантів, як найціннішого
скарбу, завжди звучав всесильно. Як громадський діяч, мужньо відстоював він
ідеали демократії і незалежності України, брав участь у І Всесвітньому з'їзді
«Зеленого світу», виступав на І з'їзді Товариства української мови
ім. Т. Г. Шевченка і благословляв його на подвижницьку діяльність по відродженню нашої духовності.

Письменник стояв біля витоків РУХу, підтримував голодуючих студентів у
жовтні 1990 року. Йому першому серед письменників Незалежної України було
надано почесне звання «Інтелектуал світу 1993 року». Його по праву назвали великим Українцем, совістю нації, подвижником її духовного відродження.
Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує літературний ювілейний до 105-річчя від дня народження Олеся Гончара.

Категорія: Творці і твори | Переглядів: 161 | Додав: estet | Теги: Гончар О. | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2023  »