« 1 2 ... 15 16 17 18 19 »
«Найважче писати для підлітків – вони весь час змінюються» (Сергій Гридін) Економіст за професією Сергій Гридін справляє враження невиправного оптиміста, він щиро посміхається та жартує при найменшій нагоді. Складно повірити, що у такої людини може щось не вдатися. Насправді ж, зізнається пан Сергій, коли вперше розсилав рукопис книги у видавництва, на відпо
...
Читати далі »
|
Шарль Де Костер – бельгійський письменник, який заклав фундамент бельгійської літератури. Народився у Мюнхені 20 серпня 1827 року. Як поет Шарль де Костер дебютував у журналі «Ревю Тримістрієль», заснованому у 1854 році. Прозові твори почав публікувати в журналі «Уленшпігель», заснованому у 1856 році. Вивчаючи Рабле і Монтеня, Де Костер добре опанував французьку 16 століття. Він говорив, що фламандську неможливо добре передати сучасною йому французькою. Свої найкращі твори написав архаїчною мовою.
...
Читати далі »
|
Фундатор польського критичного реалізму Болеслав Прус народився 20 серпня 1847 року в родині збіднілого шляхтича. Закінчив ліцей в Люблені. Навчався на фізико-математичному факультеті Головної школи у Варшаві. Продовжив освіту в училищі сільського господарства в Пулавах. Жив у Варшаві. Співробітничав з варшавськими газетами, був редактором журналу «Новини».
...
Читати далі »
|
«Дівчинка, яка рятувала книжки» Саме так називається дитяча книжечка норвезького письменника Клауса Гаґерупа з неймовірними ілюстраціями Ліси Айсато, яка вийшла друком у «Видавництві Старого Лева», у дуже хорошому перекладі Наталії Іваничук. Вже сама назва, плюс обкладинка, неначе промовляють до потенційної книголюбки, що історія, можна сказати, про неї – затяту читачку, яка віддається улюбленому заняттю будь-де, будь-коли та за першої-ліпшої можливості. Чи впізнаємо себе в образі головної героїні?
...
Читати далі »
|
14 серпня 1867 року - день народження Джона Голсуорсі, англійського письменника, лауреата Нобелівської премії, автора всесвітньовідомої «Саги про Форсайтів». За своє творче життя він написав чимало прекрасних романів, але найвизначнішою в його творчості була і залишається саме ця епопея-трилогія. Написана як сімейна хроніка, «Сага» розповідає історію родини Форсайтів, яка уособила долі середнього класу і віктор
...
Читати далі »
|
Сетон-Томпсон вважається піонером сучасної школи письменників реалістичної літератури про тварин. До прози пана Ернеста, тварин, особливо диких, в літературі дуже часто представляли жорстокими істотами. Але саме йому вдалося показати, що всі тварини, навіть дикі і небезпечні, мають співчуття і індивідуальні якості, притаманні тільки їм. Біографія і творчість: Ернест Сетон-
...
Читати далі »
|
У 2019 році Оксана Лущевська увійшла до списку «25 кращих письменників України» за версією журналу Focus. Авторка понад 35 книжок для дітей і підлітків, перекладачка, оглядачка перекладних дитячих книжок, ініціаторка успішних проектів для дітей, лауреатка багатьох премій. Твори пані Оксани інсценізовані театром і часто звучать на радіо. Її тексти розміщені в «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури». Біог
...
Читати далі »
|
«Мені завжди цікаво з дітьми, а головне – мені цікаво для них писати» (Леся Воронина) Леся Воронина – улюблена письменниця багатьох дітей, книжки якої дуже популярні і ніколи не залежуються на полицях бібліотек. Діти грають в героїв, створених її уявою. Журналістка, редактор, радіоведуча, володарка низки престижних літературних премій, член журі багатьох літературних конкурсів, бере участь у різноманітних літературних проектах. Пані Леся талановита та енергійна. Член спілки і асоціації письменників України.
...
Читати далі »
|
13 серпня 1899 року в Лейстоуні (Лондон) народився Альфред Гічкок - англійський кінорежисер, продюсер, сценарист. Його ім'я пов'язане зі становленням жанру "трилерів" та з поняттям "саспенс" у кіно. Гічкок умів майстерно створювати в своїх фільмах атмосферу тривожної невизначеності, сторожкого очікування, передчуття чогось жахливого. За 50 років він зняв 55 фільмів. Більшість вважається класикою світового кінематографу. Відомі - "Психо", "Птахи", "Вікно у двір", "Запаморочення" та інші. На гічкоківських стрічках публіка кричала від жаху.
...
Читати далі »
|
«Побільше писати й практикуватися, і – що навіть важливіше – побільше читати» (Оля Русіна) З дитинства Оля Русіна постійно вигадувала всілякі історії, власні казки, трохи пізніше почала їх записувати. Дебютну книжку «Сестричка» письменниця видала в 16 років і відразу отримала нагороду «Дитячий вибір» та премію «Книга року». Оля Русіна молода, але вже відома, талановита, амбіційна, сучасна українська письменниця для дітей і підлітків та перекладачка, журналіст, оглядач книжок.
...
Читати далі »
| |