« 1 2 ... 40 41 42 43 44 ... 101 102 »
30 років тому 4 вересня 1991 року вперше над куполом Верховної Ради підняли національний прапор. З цього моменту почалася славетна історія синьо-жовтого українського державного прапору в історії самостійної незалежної української держави. Для захисників рідної землі прапор здавна був символом мужності й відваги в боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини. Під ним ішли в бій, гинули, здійснювали подвиги. З початком війни на Донбас
...
Читати далі »
|
«Днем народження» національної валюти стало 2 вересня, коли Національний банк увів її до обігу на всій території України. Офіційною національною валютою України є гривня. Її назва походить від слова «гривна», яке за часів Київської Русі позначало нашийну прикрасу. На українських землях карбування власної валюти, златників та срібняків, започаткував київський князь Володимир Великий (963—1015рр.). Нині відомо багато зразків цих князівських монет. Ці монети – перші державні документи, що зберегли зображення тризуба – знака київських князів. Гривня лишалась грошовою одиницею на Русі до XIV століття. Після проголошення у 1917 році Третім універсалом утворення Української Народної Республіки, Центральна Рада 1 березня 1918 року прийняла закон про запровадження нової грошової одиниці – гривні. Гетьман Павло Скоропадський, прийшовши до влади в Україні у квітні 1918 року, відновив як основну грошову одиницю Української Держави – карбованець. Після переходу влади в Україні у грудні 1918 року до рук Директорії на чолі з Володимиром Винниченком та Симоном Петлюрою основною грошовою одиницею відновленої УНР знову було проголошено гривню. Ухвалений 24 серпня 1991 року Акт проголошення незалежності України відкрив дорогу для запровадження в молодій державі власної національної валюти. Її, в продовження традицій Київської Русі та періоду Української революції 1917 – 1921 років, було вирішено назвати гривнею. Гривня стала одним із перших атрибутів України, який відновлювався разом з іншими елементами незалежності України. З 1994 року в Україні відкрито Банкнотну фабрику, у квітні 1998 року засновано Монетний двір. Тепер українська гривня друкується за найсучаснішими світовими технологіями, а віднедавна – з використанням українського льону. Цікаві факти У 2008 році комісія з естетики Міжнародного Фінансового Банку назвала українську гривню однією з п'яти найгарніших валют світу. У 2018 році в Україні відбулося відзначення пам'ятної дати — 100 років з дня ухвалення закону Української Народної Республіки про гривню – грошову одиницю Української Народної Республіки (1 березня 1918). У 2019 році біля Київського національного економічного університету встановлено пам'ятник гривні. В 2018-2019 роках НБУ проводив закрите тестування цифрової валюти – е-гривні. Більше інформації про історію української валюти:
...
Читати далі »
|
 Дорогі друзі, для вас – найцікавіше з різних країн Європи – захоплюючі мандри, дивовижні історії, знайомства з видатними людьми, книги, розваги та важливі події!
...
Читати далі »
|
 Джеджалик, Мирон, Мирон Сторож, Мирон Ковалишин, Руслан, Іван Живий, Невідомий, Не-Давид, Не-Теофраст, Non severus, Vivus, Марко В-а, Один з молодіжи, Один з русинів міста Львова тощо – близько сотні псевдонімів, якими підписував свої твори Іван Якович Франко. Про те, хто такий Іван Франко, нагадувати не варто. Постать українського генія, який володів 14-ма мовами і займався десятком різних видів творчої діяльності, повинна бути прикладом щоденного наслідування для кожного. Творча спадщина Франка вражає, а його працездатності дивуються найбільші трудоголіки сучасності. Іван Франко прожив неповних 60 років, з них понад 40 віддав активній творчій діяльності. 40 років – 6000 творів. Це означає, що кожних 2 дні з-під пера письменника виходив новий твір, який міг бути віршем, новелою, повістю, романом чи монографією. 27 серпня виповнюється рівно 165 років від дня народження Каменяра. З нагоди ювілею Аудіо-проєкт «Читай рідне. Читай рідною» Чернігівської обласної бібліотеки для дітей пропонує аудіо-читанку поезії Івана Франка «Якби ти знав, як много важить слово…». Вперше вірш, у якому автор заповідає молодому поколінню поетів свої розмисли про призначення і місце творця в суспільстві, надруковано 1905 року у книзі «Багаття» під заголовком «Якби ти знав». Аудіо-проєкт «Читай рідне. Читай рідною» представляє найкращі твори українських авторів рідною мовою у виконанні працівників та читачів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Вірш Івана Франка «Якби ти знав, як много важить слово» читає завідувач господарського відділу Чернігівської обласної бібліотеки для дітей Василь Бородуха.
...
Читати далі »
|
 «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без соціальних кордонів…» Іван Франко. Поет, прозаїк, драматург, перекладач, літературний критик і публіцист, філософ, економіст, політик, громадський діяч, мовознавець – це все про Івана Франка. Сучасники називали його «академією в одній особі». Геній планетарного мірила, він завжди підкреслював своє національне єство.
...
Читати далі »
|
 День його народження символічно припадає на День Незалежності України. Звичайно, 1928 року ніхто не здогадувався, яку величезну роль у боротьбі нашої країни за свободу та незалежність відіграє Левко Лук’яненко. Народився майбутній дисидент на Чернігівщині. Пережив німецьку окупацію й у 1944 році, після визволення села радянською армією, був мобілізований до лав війська. У 1953 році став членом КПРС, вступивши
...
Читати далі »
|
 Багато хто влітку відпочиває на морі і привозить з морського узбережжя цілі колекції красивих природних сувенірів: морські зірки, мушлі всіляких форм, кольорові камінці. Такі скарби потім ще довго нагадуватимуть про незабутній відпочинок, навіть якщо їх просто зберігати в улюбленій скриньці, але набагато цікавіше знайти їм оригінальне застосування! Пропонуємо вам ознайомитися з книгами, що підкажуть, які поробки з мушель можна легко створити власноруч! Проявіть трошки фантазії і приступайте до творчості. Ці книги є у відділі мистецтв Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Сподіваємося, що наші цікаві ідеї надихнуть вас до творчості.
...
Читати далі »
|
 Свято Міжнародний день молоді засновано на рівні ООН в 1998 році і відзначається у другій декаді серпня. Святкові заходи Дня молоді присвячені розвитку рішень і висвітленню проблем молоді, захисту їх прав і свобод в міжнародному аспекті. Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року. Президент України переніс святкування Дня молоді в Україні на 12 серпня, щоб святкувати його разом з більшістю країн світу. Перенесення дати є підтримкою прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також враховує ініціативу молодіжних організацій та рухів. Указ запрацює з 2022 року. Тобто 12 серпня День молоді в Україні відзначатимуть вже з наступного року.
...
Читати далі »
|
 Юний друже! Зазирни у нашу валізу! Тут на тебе чекають цікаві пригоди,нові знайомства,чарівний світ книжок Галини Малик… Цікавих вражень!
...
Читати далі »
|
 Своє перше знайомство з книжкою Галина Малик запам'ятала на все життя. Це сталося у день її народження, коли мама зробила малій Галинці диво-подарунок — збірку «Українські народні казки», яка стала для неї «… і букварем, і розвагою, і цілим новим світом». Писати майбутня письменниця почала ще з шкільного віку. Потім кинула, та коли сама стала мамою, почала створювати віршики для своєї доньки.
...
Читати далі »
| |