« 1 2 ... 42 43 44 45 46 ... 100 101 »
Шановні друзі ! До вашої уваги повний список джерел, де ви зможете знайти статті про нашу бібліотеку: 1. БІБЛІОТЕЧНИЙ синоптик від Чернігівської обласної бібліотеки для дітей // Youtube. – Електрон. відеодані. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=RHrQeO30Ifw (дата звернення: 31.05.2021). – Назва з екрана. Випуск 3 - Книгопад! 2. БІДА навчить // Youtube. – Електрон. відеодані. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=sxWsar1bqWc (дата звернення: 31.05.2021). – Назва з екрана. Лялькова вистава Чернігівської обласної бібліотеки для дітей за казкою Л.Українки 3. ВІДЕО-журнал "Караван цікавих історій". Випуск 3 // Youtube. – Електрон. відеодані. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=lNcWgD4crDU (дата звернення: 31.05.2021). – Назва з екрана. Відео-журнал присвячений видатним европейським митцям різних країн і часів - польській співачці Анні Герман і українському художнику Костянтину Трутовському. 4. ВІДЕО-журнал "Караван цікавих історій". Випуск 4 // Youtube. – Електрон. відеодані. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=cZbzwpZHvjo (дата звернення: 31.05.2021). – Назва з екрана. Присвячений видатним европейським митцям різних країн і часів - французькому художнику П’єру Огюсту Ренуару і Миколі Миколайовичу Ге, художнику, життя і діяльність якого пов'язані з Україною.
...
Читати далі »
|
Михайло Слабошпицький народився 1946 року в селі Мар’янівці на Черкащині. В 1971 році закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працював у редакціях газет «Молода гвардія» та «Літературна Україна». Був головним редактором газети «Вісті з України», журналу «Вавилон-XX». Михайло Федотович – відомий критик. Він є автором багатьох літературно-критичних статей, рецензій, оглядів, опублікованих у пресі та в колективних збірниках. Окрім того, його знають як майстра біографічного роману, прозаїка, есеїста, що має своїх шанувальників серед дітей і дорослих.
...
Читати далі »
|
Наша планета переживає велику екологічну кризу. Ми часто скаржимось на забруднене повітря, неякісну воду, вирубування лісів, погіршення здоров’я … І якщо продовжувати лише пасивно спостерігати, то подальше погіршення стану планети неминуче. Пропонуємо вам декілька простих порад, як допомогти нашій природі.
...
Читати далі »
|
Дорогі друзі, для вас – цікавинки з різних країн Європи – захоплюючі мандри, дивовижні історії, знайомства з видатними людьми, навчання, конкурси та розваги! Дізнавайтесь:
...
Читати далі »
|
Кожен з цих славетних композиторів уславив свою країну, а їх твори стали духовним надбанням майбутніх поколінь. Пропонуємо інтерактивну гру ! Встановіть відповідність між композитором та країною:
...
Читати далі »
|
«Ізборник Святослава» (1076) – один з найдавніших у Київській Русі рукописних збірників літературних творів. Наприкінці ХVІІІ століття був власністю князя Щербатова, відомого російського державного діяча, історика і публіциста. У 1791 р. після смерті М.Щербатова кодекс було придбано разом з його великою бібліотекою (25 000 книг) Катериною II і поміщено в Ермітаж. У 1852 р. у складі Ермітажної збірки Ізборник надійшов у державну публічну бібліотеку (м. Санкт-Петербург), де він перебуває й нині. Досі не знайдено жодної копії цього збірника.
...
Читати далі »
|
21 травня 1471-го в німецькому місті Нюрнбергу в сім'ї золотих і срібних справ майстра, вихідця з угорського містечка Ейтас Альбрехта Дюрера з'явився на світ син, названий на честь батька. Ми знаємо Альбрехта Дюрера як відомого художника доби Відродження, математика і теоретика мистецтва. Пропонуємо цікаві факти про художника. У його батьків за 19 років народилося 18 дітей. Вижило тільки троє: Альбрехт і Ганс — художники й Ендреас — ювелір. Брати Альбрехт і Ганс Дюрери мали хист до малювання. На їхнє формування як художників дуже вплинув батько, який мав майстерню. Помітивши потяг синів до навчання, він віддав їх до школи, де ті швидко й легко навчилися читати й писати. Після школи хлопці вчилися батьківському ремеслу і малювали. Батько оцінив цей потяг і віддав їх вчитися до відомого в Нюрнберзі художника і скульптора Міхаеля Вольгемута. Далі читайте тут :
...
Читати далі »
|
У третій декаді травня Україна відзначає День слов’янської писемності та культури. Традиція відзначати це свято зародилася ще в кінці 80-х років минулого століття. В цей день вшановуються святі рівноапостольні першопросвітники. Вони – творці писемності, що здійснили переклад богословських книг з грецької мови на старослов’янську. Поява абетки і виникнення писемності сприяли розвиткові літератури слов’янських народів, а слов’янська мова стала третьою в Європі після грецької та латини. Перевірити свої знання про історію слов’янської писемності можна, пройшовши онлайн-гру «Як і хто творив слов'янські абетки». Успіхів! Посилання:
...
Читати далі »
|
«Мені сорочку мама вишивала, Неначе долю хрестиком вела…» Споконвіку українці вважали вишитий одяг святинею та оберегом, вдягаючи його лише на свята та передаючи з покоління в покоління. Коли в родині народжувалось немовля, для нього теж обов’язково вишивалась сорочка, яка повинна була оберігати дитину, адже у символічних візерунках закодовані були дата народження, ім`я малечі, побажання здоров’я та щастя. Кожен візерунок в українській вишивці здавна мав своє значення, в них закладався зв'язок дитини з родиною, вони притягували до малюка добру енергію та захищали його. Сорочки, вишиті хрестиком, оберігали від пристріту, а шиті гладдю дівчачі вишиванки символізували здатність своїх господинь знаходити компроміс, згладжувати гострі кути у будь-яких ситуаціях. Традиційно всі символи на дитячих вишивках ділилися на рослинні та геометричні. Поступово ці орнаменти почали поєднуватись, з’явились вишиті птахи та тварини. СЕКРЕТИ ВИБОРУ І ДОГЛЯДУ ЗА ДИТЯЧОЮ ВИШИВАНКОЮ дізнавайтесь тут:
...
Читати далі »
|
Дорогі друзі, для вас – цікавинки з різних країн Європи – захоплюючі мандри, дивовижні історії, знайомства з видатними людьми, навчання, конкурси та розваги!
...
Читати далі »
| |