 Книги-ювіляри 2025 року : інформаційний дайджест/ КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для дітей»; уклад., комп. верстка, набір та оформ. О. Дорохова. – Чернігів, 2024. – 40 с.
...
Читати далі »
|
 Вітаємо захисників і захисниць, які виборюють незалежність і свободу нашої Батьківщини з ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ та висловлюємо подяку за служіння. Бажаємо якнайшвидшої перемоги України. ЗСУ – це щит і меч нашої країни.
...
Читати далі »
|
 Усі ці роки війни українці свої відчуття, свій досвід та мрії висловлюють мовою поезії. А ще найактуальнішою темою сучасних віршів є боротьба за свободу та віра у щасливе майбутнє країни. *** У нас війна. Ти знаєш, осінь. Цього листа тобі пишу На грані, на крутім порозі Розради, помочі прошу. Втомились люди душу рвати. Кругом страждання та біда. Про це я мушу написати. Ти в нас воєнна не одна. Уже
...
Читати далі »
|
 До вашої уваги історія про українського письменника, історика, теолога, військовослужбовця ЗСУ – Юрія Канюка, який з початком повномасштабного російського вторгнення в 2022 році приєднався до лав ЗСУ. Продовжував писати навіть на передовій. Загинув 21 жовтня 2024 року у віці 30 років під час виконання бойового завдання біля Торецька Донецької області.
...
Читати далі »
|
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодоморів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. Три голодомори, які прокотилися потужними хвилями по Україні, забрали мільйони життів, стали масштабною національною трагедією. Російський більшовицький режим, який не зміг знищити прагнення українців до свободи, вирішив забра
...
Читати далі »
|
 Унікальність поезії в тому, що кожен може знайти у ній власні сенси, символи, підказки. Нехай саме ці поетичні рядки дають вам наснагу рухатися вперед, допомагати іншим, любити та вірити, кожного дня і повсякчас! *** Війна змінила наші цілі й плани, Переписала долі й сподівання багатьох, Співає дівчинка «Ми люди титани», Хто проти нас, як з нами Бог? Герої не вмирають – гарне гасло, Але хрестів все більше і могил, І оч
...
Читати далі »
|
 До вашої уваги наступний випуск циклу розповідей про письменників –волонтерів. Історія про українську поетку, перекладачку та волонтерку – Катерину Калитко, яка від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну активно волонтерить, допомагає у зборі грошей для ЗСУ, їздить на Схід, рефлексує на події написанням поезії.
...
Читати далі »
|
«Події 24 лютого 2022 року змінили багато чого у житті кожного з нас, зокрема, навчили нас допасовуватися до нової реальності, реальності війни. Наше повсякденне життя, як і література, мистецтво тісно пов'язані з війною і зараз ми проходимо довгий шлях і працюємо над тим, як осмислити все те, що з нами відбувається, як зцілювати те, що ми переживаємо та як відчути себе вільними і самими для себе, коли цьому прийде час у майбутньому». (Поетка Галина Крук)
...
Читати далі »
|
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.
...
Читати далі »
|
 *** Чернігів древній, молодість моя, Легендами покритий і снігами, Твоя прадавня Сіверська земля Зріднила всіх і серцем, і думками. Спинився сніжний січень і застиг, Даруючи натхненно біле диво. Та сотні дум, та тисячі доріг Вертаються до тебе незрадливо. Живу й гортаю стільки зим і літ Яскраві сторінки твоєї книги. Такий лиш ти, єдиний на весь світ, Моя любов, мій зоряний Чернігів! (Світлана Охріменко)
...
Читати далі »
| |