«Імперія Зла торкнула мене своїм чорним крилом іще в дитинстві, а мою родину – ще до мого народження…» (Микола Холодний) Поет, літературознавець, публіцист, перекладач Микола Костянтинович Холодний народився 30 липня 1939 року в селі Краснопілля на Чернігівщині.
...
Читати далі »
|
17 липня 1849 року в Гадячі на Полтавщині народилася Олена Пчілка (справжнє ім’я – Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова) – письменниця, перекладачка, громадська діячка, фольклористка, етнографиня. Походила із сім’ї небагатого дворянина Петра Драгоманова. Батько був високоосвіченою людиною, знав іноземні мови, передплачував книжки і журнали. Діти росли в атмосфері свободи й любові до всього українського. Здобула домашню по
...
Читати далі »
|
До вашої уваги історія про українського письменника, журналіста, військовослужбовця ЗСУ, учасника російсько-української війни – Петра Яценка, який після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну добровільно став на захист рідної країни.
...
Читати далі »
|
Сьогодні, в умовах повномасштабного російського вторгнення і численних злочинів окупантів, усі ми по новому оцінюємо значення цінностей, закладених у Конституції України. Незмінний упродовж століть цивілізаційний вибір українського народу ми вкотре відстоюємо у збройній боротьбі за суверенітет і незалежність. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, стійкість та нескореність. Це фундамент держави. Ті, хто над нею працював розуміли, що якщо не буде цього документу, то не буде і незалежної України.
...
Читати далі »
|
22 червня 1941 року, Німеччина напала на СРСР. Почалася німецько-радянська війна – конфлікт, який став визначальним в рамках Другої світової війни. Радянське керівництво одразу наголосило на підступності німецького нападу – без оголошення війни попри те, що між державами існував договір про ненапад. Про 22 червня 1941 року сказано доволі багато. Деякі події не по годинах, а по хвилинах відомі. Німеччина почала готуватися до можливого конфлікту з СРСР ще на початку 1940 року, коли СРСР своїми діями довів, що не надто збирається дотримуватися тих таємних домовленостей, які були між Німеччиною та СРСР.
...
Читати далі »
|
Відчуйте глибину почуттів українського народу, його незламний дух та непереборне прагнення до життя, у всіх його проявах, та до нашої Перемоги! Пророцтво І прийде час – по всій Землі розквітнуть маки, І заспівають кобзарі пісні про Харків, І на відновленій ріллі життя воскресне, І всі чужинські кораблі зламають весла. Тоді відновиться Закон – і, попри втому Святий Небесний легіон піде додому, І стане плугом автомат, а
...
Читати далі »
|
Художники працюють у певну епоху: історія є водночас життєвим тлом і матеріалом. А визначні твори мистецтва, створені музикантами, художниками, скульпторами та архітекторами минулих століть, і сьогодні продовжують вражати людей своєю красою і гармонійністю.
...
Читати далі »
|
4 червня – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. За даними порталу «Діти війни» на початок червня 2024 року 550 дітей загинули, поранені – 1366, зниклі – 2015, депортовані та/або примусово переміщені 19546. Ці дані не остаточні, оскільки правоохоронні органи не мають доступу до всіх територій через активні бойові дії, окупацію тощо.
...
Читати далі »
|
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
...
Читати далі »
|
У рамках пізнавального проєкту «Еврика! Знати, щоб цікаво жити» Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує знайомство з нашим земляком, вченим Юрієм Борисовичем Мезенцевим.
...
Читати далі »
| |