« 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 100 101 »
Дорогі друзі, для вас – найцікавіше з різних країн Європи – захоплюючі мандри, дивовижні історії, знайомства з видатними людьми, книги, розваги та важливі події!
...
Читати далі »
|
Науково-популярне видання для дітей та юнацтва «Шлях українського воїна» (автор-укладач Поташнікова Рамунє Олександрівна, науковий консультант Даліс Ракутіс, художник Ірена Панаріна) – книжка для майбутніх генералів та адміралів. Книга про українську армію. Армію, що творили твої предки у легендарних походах князів Олега і Святослава. Армію, слава якої гриміла світом за часів Війська Запорізького. Переможним шляхом крокували солдати Українсь
...
Читати далі »
|
Мена — місто стародавнє. Тут мешкали люди ще за часів палеоліту. Тут знаходили артефакти, що підтверджують сліди кельтів, скіфів, античних греків, арабів, балто-слов'янських племен та вікінгів. У XIX—XX ст. були виявлені залишки поселення доби бронзи (II тис. до н. е.), юхнівської культури, протослов'янських та слов'янських поселень І — V ст., часів Київської Русі Х — ХІІІ ст. Місцевими етнографами та науковцями було ідентифіковано 7 курганів, серед яких була виявлена і частково досліджена в XIX ст. археологом Дмитром Самоквасовим — Юркова могила, датована ХІ — ХІІ ст. Територія міста є унікальним археологічним ландшафтом де зосереджені культурні шари багатьох епох. Чернігівська обласна бібліотека для дітей продовжує видавничу серію «Міста і містечка Чернігівщини».
...
Читати далі »
|
Щороку наприкінці полярного літа біля станції «Академік Вернадський» у морській воді можна побачити дивні крижини, зовні схожі на млинці. Такий лід ще називають «млинцевим» або «морськими млинцями». Їхній діаметр може коливатися від 30 см аж до 3 м, а товщина – до 10 см! Як утворюються «морські млинці»? Коли температура повітря близька до нуля, на поверхні води з’являється сніжна каша, так зване «льодяне сало». Потім, якщо сніжить і температура знижується, «сало» обростає снігом. Під дією вітру та хвиль воно ділиться на окремі частини і замерзає. Круглу форму крижини отримують, «обточуючись» на хвилях. Попадаючи у поле такого льоду, здається, що навкруги площа вимощена плиткою. Така краса є також ознакою наближення зими, а у випадку наших полярників Національної української антарктичної експедиції – ще й перезмінки, яка настає на початку полярної зими. Вчені підрахували, що лід в Антарктиді накопичується вже понад 20 мільйонів років! Це 90 % льоду та близько 70-80 % прісної води нашої планети. За розрахунками вчених танення льодовиків Антарктиди призведе до підвищення рівня Світового океану на 60 -80 метрів, під водою опиняться значні прибережні території материків, зникнуть майже всі острови, загине значна кількість фауни планети, безліч видів рослин. При нинішній швидкості потепління Антарктида може «розтанути» за 200-800 років!!! Еко-проблемами, пов’язаними з процесами танення льодовиків, що викликані глобальним потеплінням, та багатьма іншими еко-дослідженнями займаються юні вчені Малої академії наук України. Різноманітність доповідей, велика кількість учасників (аж 558!) конкурсу «МАН-Юніор Дослідник – 2021», який щорічно проводить Мала академія наук України, вражає!
...
Читати далі »
|
Дорогі друзі, для вас – найцікавіше з різних країн Європи – захоплюючі мандри, дивовижні історії, знайомства з видатними людьми, книги, розваги та важливі події! Знайомтеся:
...
Читати далі »
|
Грушевський «сполучає в собі дві гігантські творчі постаті – найбільший дослідник тисячолітньої історії України і найбільший творець живої історії – великого відродження України 20 століття», – сказав відомий літературознавець Юрій Лавриненко. Видатний історик, організатор української науки, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, політичний, громадський і державний діяч – все це про Михайла Сергійовича Грушевського.
...
Читати далі »
|
Понад Бабиним Яром летять журавлі — вересневе ридання. Понад Бабиним Яром летять журавлі — як надія остання. Чорні тіні летять у важкій тишині, у своїй самотині, понад осінь летять, понад ночі і дні ці тіла журавлині. І несуть недосяжність на кожнім крилі, і зникають у мреві. Понад Бабиним Яром летять журавлі, ці плачі вересневі. (Мойсей Фішбейн). 29 вересня вшановується пам’ять жертв Бабиного Яру – однієї з найбільших людських трагедій ХХ століття на теренах України.
...
Читати далі »
|
21 вересня 1943 року під час проведення Чернігово-Прип’ятської наступальної операції, яка була першою фазою битви за Дніпро на цій ділянці, радянські війська Центрального фронту під командуванням генерал-полковника Костянтина Рокосовського оволоділи Черніговом. Цей день в історії – день вигнання нацистських окупантів з Чернігова - нашого рідного славного міста. Пропонуємо вам пригадати історичні події тих далеких героїчних днів та перевірити свої знання з історії рідного краю, відповівши на питання історичної онлайн-вікторини «Чернігів 1941 - 1943».
...
Читати далі »
|
18 вересня 1841 року народився Михайло Петрович Драгоманов – один з найвидатніших громадських і політичних діячів України XIX сторіччя, учений-політолог, дослідник вітчизняної і всесвітньої історії, соціолог, економіст, етнограф, фольклорист, публіцист і літературознавець. Українець зі вселюдськими тенденціями, який усіма ділами і помислами своїми завжди належав лише Україні.
...
Читати далі »
|
Наш проєкт про мистецькі професії продовжується ! Наразі знайомимося з професією співака. Співак схожий на художника, що малює картини, тільки замість фарб у його арсеналі: сила і тембр голосу, харизма та безмежний артистизм...
...
Читати далі »
| |