« 1 2 ... 21 22 23 24 25 ... 100 101 »
В цьому матеріалі відділу мистецтв обласної бібліотеки для дітей ми приділили увагу об’єктам цивільної архітектури Чернігова, які є історичними пам’ятками місцевого значення і зазнали пошкоджень або були зруйновані російськими бомбами і снарядами під час активних бойових дій.
...
Читати далі »
|
Серед всіх домашніх тварин котики займають перше місце за популярністю. Ми любимо ці пухнасті мордочки за їхню норовливість і незалежність, тепло і ніжність. Нехай ці милі створіння якнайдовше будуть поруч з нами, а спілкування з ними приносить взаємну радість.
...
Читати далі »
|
Навряд чи хтось міг спрогнозувати, що поезія в умовах війни не тільки не піде в «евакуацію», а виявиться напрочуд влучною, плідною і такою потрібною. Перетворювати емоції на віршований рядок, спостереження і відчуття — у тексти, рятуючи чиїсь зруйновані душі, надихаючи людей навколо і вселяючи їм віру в перемогу — чи не головна місія поета, що пише на тему війни. Давно доведено: слово лікує і допомагає, а іноді й рятує. Поезія н
...
Читати далі »
|
4 серпня виповнюється 265 років від дня народження українського живописця, іконописця та портретиста Володимира Лукича Боровиковського (1757-1825). Мистецтво українського художника-портретиста Володимира Боровиковського має глибокий філософський, естетичний і релігійний сенс. Митець залишив величезну художню спадщину, яке налічує понад триста творів. Перш за все, живописець повністю реалізувався в різноманітних типологічних структурах портретного жанру. Це і репрезентативні полотна великого розміру, і малоформатні камерні зображення, мініатюри. Віддав данину художник і алегоричним картинам. Боровиковський - автор численних ікон для величезних соборів і невеличких церков, домашніх кіотів.
...
Читати далі »
|
Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. (Панас Мирний) Україна здавна бореться за свою незалежність. Під час масових репресій та утисків наш народ довів, що немає нічого важливішого, ніж відчуття свободи й розуміння власної ідентичності. У ХХ столітті Україна переживала найогидніший період знецінення культури: насадження ідей соцреалізму, заборону висловлювати свою думку та обмеження у використанні рідної мови чи демонстрації того, що стосується власної нації. Та запорукою невмирущості стародавньої української нації і її мови завжди були небайдужі люди – борці за право на рідну мову в Україні. Про них зараз і піде мова.
...
Читати далі »
|
Українці з прадавніх часів зберігають традицію святкування дохристиянських і християнських свят. Протягом життя багатьох поколінь традиційні українські календарні свята стали невід’ємною часткою народного побуту на більшості українських територій. При цьому вони здавна закорінені не лише в християнській традиції, але й поза нею, виходячи за межі церковних конфесій і громад. Християнський зміст цих свят доповнюється суто народними яскравими моментами, що відображають український світогляд і ментальність − тому вони сьогодні продовжують об’єднувати українців незалежно від місця проживання, релігійних та політичних уподобань. Крізь тисячі років випробувань та боротьби пронесли українці свої народні свята. Традиційно кожного року в серпні ми святкуємо три визначних свята: Маковія або Медового Спаса (14 серпня), Яблучного Спаса або Преображення (19 серпня). 29 серпня відзначається Горіховий або Хлібний Спас. Це свято – останнє, присвячене збиранню врожаю. А чи знаєте ви щось про ці свята? Пропонуємо вам, шановні ерудити-народознавці, зіграти в онлайн-гру – скласти пазл «Впізнай свято». Успіхів!
...
Читати далі »
|
В Україні з’явилося нове державне свято – День Української Державності. Нове свято відзначатиметься щорічно 28 липня. Історія України – це фактично історія національно-визвольної боротьби українського народу за свою державу. Ця боротьба була спрямована на визволення українського народу з-під іноземного панування та здобуття національної державної незалежності. У періодизації історії Української держави можна виділити такі періоди її становлення і розвитку:
...
Читати далі »
|
Українську мову обмежували, забороняли, не визнавали. Це тривало 400 років. Історія знає майже півтори сотні задокументованих утисків української мови. Найбільш затято українську утискала росія. Усе почалося в 1627 році, коли з подання церкви спалили і заборонили книги українською. У XVIII столітті мовознищення продовжили царі, у XIX столітті винищували мову в школах, забороняли навіть кирилицю. У 1863 році був підписаний циркуляр Валуєва, який забороняв видання підручників та літератури. У 1876 році – Емський указ, який забороняв вистави і навіть народні пісні. За понад 100 років виселили кілька мільйонів інтелігенції. У XX столітті - репресії, арешти і розстріли діячів української науки і культури. Апогеєм стали 1989-1990 роки, коли російська мова отримала статус офіційної.
...
Читати далі »
|
Волонтерка і письменниця Ганна Терянік відома своїми книжками про війну і діяльністю в Музеї АТО у Дніпрі. Але мало хто знає, що вона – господарка песиків-блогерів та авторка вже двох дитячих книг: «Пригоди песика Кокса» та «Пригоди песика Кокса-2. Спадкоємець» – про дітей, собак та любов. Вихід третьої книги було, на жаль, затримано в зв’язку з нападом країни-агресорки рф на Україну. Навіть художник, який мав проілюструвати третю книгу, вступив до лав ЗСУ. Тож разом обов’язково переможемо ворога! Насправді песиків двоє і вони обидва носять ім’я Кокс. Коксику-старшому 17 років, а Коксу-малюку – тільки три.
...
Читати далі »
|
Прогулянки по містах можна побудувати з урахуванням пошуку забавних міні-скульптур, які творці встановили в найнесподіваніших місцях. Отже, що, де і як шукати, дивіться у нашому матеріалі.
...
Читати далі »
| |