Головна » 2022 » Серпень » 25 » Практичні поради під час війни. Як поводитися під час завалів будинку, щоб зберегти життя

Війна змушує нас заздалегідь готуватися до будь-чого. За час бойових дій в Україні від обстрілів російських військ постраждали тисячі будинків, через що чимало людей опинилися під завалами, очікуючи на порятунок. Щоб зберегти своє життя, перебуваючи під уламками будівлі, треба дотримуватися чітких інструкцій.

Ділимося рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я в разі загрози обвалу будинку, а також планом дій, якщо ви вже опинилися під уламками будівлі.

Як діяти, якщо є загроза руйнації будівлі?

 Якомога швидше залиште споруду.
 Не користуйтеся ліфтом — він у будь-який момент може зупинитися; спускайтеся з верхніх поверхів сходами.
 Візьміть із собою гроші та документи, та лише за умови, що їхній пошук не затримає вас у приміщенні.
 Повідомте іншим людям, які перебувають у будинку, про загрозу обвалу.
 Під час евакуації не створюйте тисняви у дверях.
 Коли ви опинитеся на вулиці, відійдіть на безпечну відстань від будівлі.
Якщо немає змоги залишити будинок:
 знайдіть вигідну позицію, наприклад, розташуйтеся біля отворів дверей, кутів (якщо в куті є стіл, можна сховатися під ним), місць під балками, каркасами;
 за можливості перекрийте воду, газ та знеструмте приміщення.
Що робити, якщо ви опинилися під завалом
 Привертайте до себе увагу всіма можливими й безпечними способами. Важливо якомога швидше покликати когось на допомогу. Люди навколо мають розуміти, що ви живі й потребуєте допомоги.
 Якщо хтось вас почув, опишіть, де саме ви перебуваєте, що вас оточує, чи ви цілі. Зберігайте спокій та чекайте, поки розберуть завал.
Що робити, коли ніхто не відповідає на крики?
 Дуже обережно спробуйте звільнити з-під завалу руки й ноги.
 Спробуйте обережно розібрати уламки навколо себе.
 За жодних обставин не ставайте на перегороди й хиткі місця. Намагайтеся не чіпати зайвий раз те, на чому все тримається.
 Якщо поряд є телефон, обов’язково скористайтеся ним: зателефонуйте до спеціальних служб або ж привертайте увагу рятувальників ліхтариком чи звуком.
 Якщо сил кричати вже немає, спробуйте створити гучні звуки, постукавши чимось по металу, скажімо трубах чи батареях.
 Намагайтеся не мерзнути: якщо поряд є теплі речі, обов’язково накрийтеся ними.
Як діяти після звільнення з-під завалу?
 Уважно огляньте всі кінцівки — через больовий шок, можна одразу не зрозуміти, що у вас є поранення чи переломи.
 За потреби зупиніть кровотечу, зафіксуйте зламану кінцівку.
 Якщо маєте складні та серйозні травми, не рухайтеся до приїзду лікарів.

Телефони рятувальних та аварійних служб

112 — Єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги
(диспетчер викличе бригаду потрібної служби)
101 — Пожежна служба
102 — Поліція
103 — Швидка медична допомога
104 — Аварійна служба газової мережі
0 800 501 482 — телефон довіри СБУДля зручності зберігайте інструкції на свої пристрої!

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 288 | Додав: estet | Теги: війна, практичні поради, завали | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2022  »

larisa-kazakova