Головна » 2022 » Вересень » 5 » Як рятують тварин під час війни. Бойові друзі Захисників



15:28
Як рятують тварин під час війни. Бойові друзі Захисників
Заручниками війни стали не лише люди, а й тварини. Сотні домашніх улюбленців залишились у критичних умовах на межі виживання через те, що їхні господарі загинули. Деяких тварин хазяї покинули, поспіхом виїжджаючи з небезпечних територій.

Чимало тварин стали учасниками оборони України на передовій. Вони не тільки антистрес, а й додаткові очі та вуха для бійців. Так, пес Байрактар прибився до нацгвардійців у перший день, коли ті почали облаштовувати свої позиції, і залишився тут. Бо, переконані в НГУ, тварини знають, що з ними легше перемагати ворога на війні.

У Національній гвардії України розповіли ще одну зворушливу історію про бойову подругу – собаку Лею: «Вона вже декілька років служить в кінологічному центрі Нацгвардії України. Забезпечувала охорону громадського порядку та розшукувала зниклих людей. Через російський напад бригада перегрупувалася і собак з кінологічного центру евакуювали. Більшість чотирилапих гвардійців врятували, але Лея через потужні вибухи злякалася і втекла. Кінологи ще тривалий час шукали її, але без успіхів. Одного дня Лея, подолавши хтозна скільки кілометрів, знайшла свого «друга-кінолога».

Дві сестри з Києва під час війни змогли вивезти за кордон 47 тварин благодійного фонду «Хочу кота». Ольга та Євгенія Драч перевезли чотирилапих спочатку до Львова, потім до Польщі, а кінцевим пунктом подорожі стала Німеччина. Знайти машину в Києві жінкам було непросто, на її пошуки було витрачено 4 дні. Ольга та Євгенія подолали складний шлях: їхали з котами у вантажівці, стояли на кордоні, власноруч заносили та виносили переноски з тваринами загальною вагою близько 250 кілограмів та годували чотирилапих до четвертої ранку. У Німеччині до тварин приїхали ветеринарні лікарі, оглянули їх та вакцинували. Деяких котів вже забрали в сім’ї, де про них піклуються.

Киянин Дмитро Бєндіков прихистив африканського декоративного їжака Джавеліна, якого вивезли із розплідника в окупованому Мелітополі.

Ще більше щемливих історій читайте тут:

https://shotam.info/tse-moi-dity-iak-ikh-kynuty-p-iat-istoriy-poriatunku-tvaryn-pid-chas-viyny/

https://ghttps://shotam.info/tse-moi-dity-iak-ikh-kynuty-p-iat-istoriy-poriatunku-tvaryn-pid-chas-viyny/azeta.ua/articles/life/_polovina-sobak-zhahlivo-vili-koti-plakali-vsi-boyatsya-siren-tri-nadzvichajni-istoriyi-poryatunku-tvarin-u-chas-vijni/1085480

https://life.nv.ua/ukr/socium/ukrajinski-viyskovi-ta-ryatuvalniki-z-sobakami-kishkami-ta-vryatovanimi-tvarinami-mili-foto-ta-istoriji-50229723.html









QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Корисно знати | Переглядів: 229 | Додав: estet | Теги: тварини і війна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Форма входу
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0