Головна » 2022 » Серпень » 24 » «Люди свободи». Патріотичні історії до Дня Незалежності України

«Люди свободи». Патріотичні історії до Дня Незалежності України
За Незалежність України, її суверенітет і право самостійно обирати свій життєвий шлях боролися і нині борються найкращі люди. Бо найвищою цінністю обрали СВОБОДУ. З великою шаною і вдячністю Чернігівська обласна бібліотека для дітей згадує цих українських патріотів і розпочинає серію патріотичних історій «Люди Свободи».

Очевидно, що в день проголошення Акту Незалежності України 24 серпня не можна не згадати того, без кого цього дня не було б. Хто ж це?..

 Журналіст, який пішов проти злочинної комуністичної системи. Політик, який своєю діяльністю наближав створення незалежної держави. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х— 90-х років;
 Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів.
 Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Член Української Гельсінської групи.
 Кілька разів ув'язнений за «антирадянську пропаганду». Перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. Сумарно пробув у неволі 17 років.
 Народний депутат України 1990р. Кандидат у Президенти України на виборах 1991 р.
 З 1992р. і до смерті — голова Народного Руху України.
 Герой України (2000, посмертно).
 Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 1990р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991р.

Це В’ячеслав Чорновіл. Найяскравіший приклад людини, яка присвятила життя боротьбі за суверенітет України.

Люди Свободи. В’ячеслав Чорновіл

Виступ В'ячеслава Чорновола (Львів.1990)

В'ячеслав Чорновіл - борець за незалежність України

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 203 | Додав: estet | Теги: Чорновіл В. | Рейтинг: 0.0/0