« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 100 101 »
Минув уже рік з того страшного дня, коли найближчий сусід наважився підступно й злочинно напасти на Україну, знищуючи міста, села й долі мільйонів українців. Війна назавжди розділила наше життя на «до» та «після», започаткувавши чорні сторінки в нашій історії. Для українців це рік втрат, зруйнованих планів, тривог і душевного болю. Війна в Україні триває, так само триває і фіксація війни в поезіях українських авторів. Ми разом здолаємо ці випробування, бо ми незламні у наш
...
Читати далі »
|
Запитайте у різних людей про те, що значить музика для них, і отримаєте різні відповіді. Музика може дарувати насолоду, може бути способом самовираження, хобі, справою всього життя тощо. Ми всі любимо музику: одній людині подобається класика, іншій до вподоби приємний танцювальний ритм або рок-музика...
...
Читати далі »
|
Історія національної грошової одиниці в Україні почалася тільки з 1917 року, після здобуття незалежності і створення Української Народної Республіки. До 1917 року Україна, що входила до складу Російської імперії, не мала ні своєї валюти, ні свого банку, ні власної податкової системи. У грудні 1917 року Генеральний Секретаріат (український уряд, який почав працювати через п’ять днів після проголошення I Універсалу 23 червня 1917 року) розглядає питання про друк українських
...
Читати далі »
|
Відкрити для себе Лесю, ближче познайомитися з її життям, допоможе літературне знайомство «Лесине слово іскристе»… Читайте її твори, і ви неодмінно полюбите її, бо вона – ЛЕСЯ УКРАЇНКА!
...
Читати далі »
|
Відкрити для себе Лесю, ближче познайомитися з її життям, дітям допоможе книжкова виставка «Хотіла б я піснею стати…», організована у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, присвячена до дня її народження.
...
Читати далі »
|
23 лютого в Києві народився Казимир Малевич (1879-1935), художник-авангардист та теоретик мистецтва, основоположник супрематизму, автор однієї із найвідоміших картин ХХ ст. «Чорний квадрат». У родині Малевичів, що мали польське коріння, було чотирнадцятеро дітей. Батько, який працював на цукрозаводі, мріяв аби син став цукроваром. Тому вороже поставився до захоплення малюванням. Мати ж, навпаки, підтримала Казимира Малевича. Саме вона купила йому професійні пензлі та фарби. Перше знайомство хлопця з художниками сталося у містечку Білопіллі Харківської губернії. «З Петербурга приїхали найзнаменитіші художники для писання ікон в соборі. – писав у спогадах Казимир Малевич. – Це нас сильно схвилювало, бо ми ще ніколи не бачили справжніх художників». Попри те, що Малевич, виконуючи волю батька закінчив агрономічне училище, згодом пішов навчатися малюванню до Київської художньої школи Миколи Мурашка.
...
Читати далі »
|
Міжнародний День рідної мови – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі 17 листопада 1999 року для підтримки багатомовності, а також, мовного і культурного різноманіття.
...
Читати далі »
|
Добірка цікавих фактів до 225 років від часу видання "Енеїди". Напевно, мало хто з нас замислювався над тим, яким насправді шедевром є поема І. Котляревського «Енеїда». А це дійсно епохальний твір, якому судилось стати першим твором в українській літературі, написаним народною мовою, яка тоді всіляко пригнічувалася російським самодержавством. Автора «Енеїди» Т. Г. Шевченко назвав батьком нової української літератури.
...
Читати далі »
|
Семен Гулак-Артемовський (1813-1873) - автор опери «Запорожець за Дунаєм» - став чи не єдиним композитором у світовій мистецькій практиці, який сам написав і лібрето, і музику, і виступив у головній ролі. Саме в рамках «Запорожця за Дунаєм» вперше українські народні пісні прозвучали зі знаменитих світових оперних сцен. Арії та дуети з цієї комічної опери досі популярні у виконавців, і в ХХІ столітті вона входить до репертуару багатьох театрів.
...
Читати далі »
|
До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей подвиг українських миротворців довго замовчували! 79 українських захисників врятували життя тисячам боснійців під час війни в тодішній Югославії. Це була перша миротворча місія незалежної України. Українських добровольців відрядили до Югославії, де вирувала громадянська війна. Тоді світ шокувала різанина в Сребрениці, де серби вбили 8 000 боснійських мусульман. Сребреницю мали захищати 600 миротворців із Нідерландів, але серби виманили їх звідти. Серби пообіцяли не чіпати цивільних, та коли миротворці пішли з міста, почалося пекло. «Серби брали наших чоловіків найчастіше вночі. Виводили за межі бази і розстрілювали їх», – згадує Закіра Ефендік, боснійка.
...
Читати далі »
| |