« 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 100 101 »
У 2023 році виповнюється 205 років від дня народження Василя Івановича Штернберга (1818-1845). Прекрасний рисувальник, аквареліст, живописець, він залишив помітний слід в українському образотворчому мистецтві. Талановитий учень Академії мистецтв прожив коротке, але яскраве життя. Доля відміряла йому всього лише 27 років. Але всі вони були заповнені працею та творчістю.
...
Читати далі »
|
Анатолій Пашкевич створив десятки чудових, глибоко ліричних, самобутніх пісень, котрі стали народними. Серед них “Мамина вишня”, “Степом, степом”, “Хата моя, біла хата”, “Чебреці”, “Синові”, “Ой ти, ніченько”, “Любисток”, “Журавка”, “Ой вербо, вербо”, “Осипає цвіт калина”, “Пісня про Волинь”, написані на слова Дмитра Луценка, Василя Симоненка, Йосипа Струцюка, Миколи Негоди. Анатолій Максимович Пашкевич (11.02.1938, с. Довбиші Баранівського р-ну Житомирської обл. – 11.01.2005, м. Черкаси) – український хоровий диригент, композитор, Народний артист України (1985). Від 1965 – хормейстер, 1967-73 – художній керівник Черкаського народного хору, від 1978 – художній керівник Волинського народного хору, в останні роки життя – Чернігівського народного хору.
...
Читати далі »
|
Продовжуємо знайомити вас, друзі, з музикою цієї війни. Це чергові чудові роботи український музикантів. Дуже красиво, якісно, патріотично. Герої пісень - люди з великим серцем, наші воїни світла - низький їм уклін. Тож слухаймо, підспівуючи, та робімо кожен на своєму місці все можливе для великої ПЕРЕМОГИ. Ми вистоїмо! Ми переможемо! СЛАВА УКРАЇНІ!
...
Читати далі »
|
Діяч культури та освіти, композитор, історик, літератор Микола Аркас усе своє життя присвятив збереженню української мови і традицій. Найвизначнішими творами, що принесли йому визнання, стали опера «Катерина» за поемою Тараса Шевченка і книга «Історія України-Руси». Микола Миколайович Аркас народився у Миколаєві 7 січня 1853 року (за ст. стилем - 26 грудня 1852 року). Миколаївський рід Аркасів належав до знатних, але не через шляхетне походження, а завдяки славним діянням на користь вітчизни.
...
Читати далі »
|
12 січня минуло 150 років від дня народження Василя Григоровича Кричевського - автора дизайну національного Герба України «Тризуб».
...
Читати далі »
|
Що таке собор? Собор – це великий храм. І це правильно. Але слово «собор» також ще означає «зібрання всіх людей в одному місці для спільного діла». Є навіть така приказка: «Собором усе поборем». Тобто усі гуртом люди можуть здолати будь-які труднощі й зробити велику роботу. Колись землі нашої України були поділені між чужими державами. І от багато років тому, 22 січня 1919 року, Західна і Східна України з’єдналися у неподільну єдину СОБОРНУ Україну. Всі українські землі і всі українці нарешті зібралися разом в одній державі. І тому ми щороку святкуємо день Соборності України.
...
Читати далі »
|
22 січня Україна щороку відзначає – День Соборності України. Цей день – віковічна мрія українців про власну єдину державу. Сьогодні наша Батьківщина, можливо як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу.
...
Читати далі »
|
За давньою українською традицією 13 січня, напередодні Старого Нового року, заведено щедрувати. Щедрівка - це давній різдвяний обряд, під час якого щедрувальники ходять по домівках родичів, сусідів та знайомих і співають пісні, бажаючи їм процвітання, достатку і здоров’я. За привітання отримують подарунки (цукерки або гроші). Також давали: яблука, горіхи, груші, печені коржики, калачі.
...
Читати далі »
|
Для більшості громадян України напад росії став шоком. Проте російсько-українське протистояння має глибоке історичне коріння. Його витоки можна віднайти в періоді становлення російської імперії. Сучасна війна змусила українців – дорослих і дітей - переосмислити важливі питання: Як починаються війни, чому народи воюють? Що штовхає їх на розв’язання війни? Чому часто люди не можуть просто домовитися робити, або не робити щось? Чи бувають у війни правила? У яких випадках треба бути толерантними, а в яких – захищатися? Що відбувається з тими країнами, котрі не відстоюють власні інтереси?
...
Читати далі »
|
У Всесвіті нічого не перебуває у стані повного спокою. Рух є природним: Земля, вода на ній, атмосфера, континенти, усі живі організми перебувають у безперервному русі. Ми ходимо, бігаємо, стрибаємо, повзаємо, пливемо, летимо. Ми мандруємо. Книжка «Куди і звідки» Романи Романишин та Андрія Лесіва (Видавництво Старого Лева) – про рух і про мандри: не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води, нашої планети. Вона розповідає про подорожі зарад
...
Читати далі »
| |