« 1 2 ... 44 45 46 47 48 ... 100 101 »
26 квітня минає 35 років з дня жахливої техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції на території України, якій присвоїли сьомий, найвищий рівень складності за Міжнародною шкалою ядерних подій. Книги «Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи» Катерини Міхаліциної та Станіслава Дворницького (науково-популярне видання для середнього і старшого шкільного віку), «Квіти біля четвертого» Катерини Міхаліциної (літературно-художнє видання для молодшого і середнього шкільного віку), «Чорнобильський пес Аксель» Анатолія Андржеєвського (книжка усім охочим до правди та часоподорожей) з фонду Чернігівської обласної бібліотеки для дітей об’єднані однією-єдиною спільною трагічною темою: «Твій біль, Україно, – Чорнобиль».
...
Читати далі »
|
Його твори були високо оцінені багатьма відомими митцями. «Василь Лопата, — писав академік Г. Якутович, — чудовий художник і прекрасний гравер, один з найкращих в країні. Його гравюри, крім глибини змісту, яскравості почуття, мають ще й витончену красу, виконані з блискучою віртуозністю. В них хочеться вдивлятися, милуватися красою ліній плям. Вони завжди дають високу естетичну насолоду глядачам». Василь Іванович Лопата народився 28 квітня 1941 року в селі Нова Басань Бобровицького району на Чернігівщині. І відколи себе пам’ятав, весь час малював: коли пас козу, бавився із підлітками на березі річки чи під лісом, на теплій черені печі або за партою у школі.
...
Читати далі »
|
Наближається найсвітліше християнське свято Христового Воскресіння, до якого ретельно готується кожна українська родина. Великдень — це день, коли душа очищується і наповнюється радістю і світлом. У цей день наші пращури виконували багато традицій, які допомагали їм очищати душу і робити свято світлішим і радіснішим. Найпопулярнішими з них є традиція випікання паски та виготовлення писанок.
...
Читати далі »
|
«Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків» – нова книга фонду читального залу відділу обслуговування учнів 5-9 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Ця книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у
...
Читати далі »
|
Англійською розмовляють наука, бізнес, технології, освіта, торгівля, політика, економіка і релігія. Щорічно 23 квітня відзначається Міжнародний день англійської мови. І не тільки в тих державах, де вона є мовою спілкування, але і в інших країнах, які визнають її значущість на міжнародному рівні. Дізнавайтеся: Чим особлива і цікава англійська мова? Навіщо її знати й вивчати?
...
Читати далі »
|
22 квітня - Міжнародний День Землі – свято чистої води, чистої землі, чистого повітря. Цей день нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина повинна задуматись над тим, що Земля потребує турботи і захисту.
...
Читати далі »
|
Фейки, маніпуляції, забобони, містифікації, пропаганда, реклама. Нинішня проблема медіаграмотності має тривалу історію. Довкола нас чимало відвертої брехні, скільки її не розвінчуй – люди й далі вірять в абсурдні речі. Книжка Марини Кафтан «Історія брехні. Як ми обманюємося» з нових надходжень до читального залу відділу обслуговування учнів 5-9 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей розповість п
...
Читати далі »
|
Python – це функціональна, експресивна мова програмування, яку легко вивчити і якою цікаво користуватися! Але іноді книжки про те, як навчитися програмувати на мові Python, бувають дещо незрозумілими, сірими й нудними, і братися за них нікому не цікаво. Книга «Python для дітей. Веселий вступ до програмування» Джейсона Р. Бріггса з фондів читального залу відділу обслуговування уч
...
Читати далі »
|
Мабуть, не існує більш небезпечної, відповідальної та важливішої професії, ніж професія пожежника. Пропонуємо більше дізнатися про неї.
...
Читати далі »
|
Хоча пожежниками здебільшого працюють чоловіки, про таку роботу мріють щораз більше дівчат. Нічого дивного – адже в багатьох країнах це одна з найпрестижніших професій. В Україні пожежники – це працівники служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), рятувальники. Вони виконують дуже багато різних завдань. Пожежно-рятувальні підрозділи гасять лісові пожежі. Виїжджають на виклик, якщо станеться займання в б
...
Читати далі »
| |