« 1 2 ... 37 38 39 40 41 ... 100 101 »
«…Коли зникає мова – народу немає більше. Заберіть у народу все – і він все може повернути, але заберіть мову – і він ніколи більше не створить її. Нову батьківщину навіть може створити народ, але мову – ніколи. Вимерла мова в устах народу – вимер і народ», – писав видатний педагог Костянтин Ушинський. Дискусії з приводу становища української мови в Україні не вщухають впродовж останніх десятиліть. Здавалося б, з набуттям Україною політичного суверенітету і конституційним закріпленням державності української мови, гострота проблеми мусила зникнути. Та ні. Але перемога тим ближче, чим більше борців! Ось чому так важливо користуватись державною мовою – не тільки там, де так «годиться», а й скрізь, – і там, де нею не говорять. Це зовсім мало порівняно з жертовністю борців за Україну. Варто тільки подолати бар’єр і заговорити мовою свого народу, пам’ятаючи, що ми – нащадки давньої, великої, героїчної, духовно багатої нації. Тож нехай срібно звучить наша мова – вірна наша супутниця на важких шляхах історії, запорука нашої гідності й незнищенності.
...
Читати далі »
|
Дата вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця припадає на 9 листопада (вважається, що він народився приблизно 1056 року). Тому саме цього дня в Україні, починаючи з 1997 року, відзначають День української писемності та мови. У вітчизняній історії Нестор Літописець (або Чорнорясник) – діяч, постать якого уособлює наші уявлення про особистість та якості середньовічного книжника. Це вчений чернець Києво-Печерського монастиря, укладач «Повісті минулих літ». Він був людиною широкого історичного світогляду і великого літературного обдарування.
...
Читати далі »
|
18 травня 2001 року на екрани вийшов "ШРЕК" - перший мультфільм, який з тріумфом отримав статуетку "Оскар" у номінації "Кращий анімаційний фільм" 2002 року. "Шрек" став справді унікальним мультфільмом. Одним з безперечних плюсів є чудова анімація з яскравими кольорами і чітким промальовуванням персонажів і неймовірно запальна музика з танцями під популярні хіти. Ознайомитися із найцікавішими фактами із історії створення цього чудового мультфільму ви можете переглянувши презентацію від відділу мистецтв Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.
...
Читати далі »
|
До вашої уваги наступний випуск відео-журналу "Караван цікавих історій" від Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Випуск присвячений видатним европейським музикантам - латвійському композиторові, піаністу, диригенту Раймонду Паулсу і іспанському оперному співакові, диригенту Пласідо Домінго. Приємного перегляду!
...
Читати далі »
|
«Де немає фантазії, там немає жаху» (Артур Конан Дойл) Світ фентезі наповнений магією казки, якої так не вистачає в реальному житті, тому цей жанр став дуже популярним в усьому світі, як серед дітей, так і серед дорослих. Адже небезпечні пригоди і магічні створіння чекають читача, щоб перенести його в створений автором світ. Тож поринемо у вир книжкових жахів, містики й пригод. І не смійте нудьгувати, а тим більше чогось боятися, адже найфантастичніші створіння не проти стати вашими друзями.
...
Читати далі »
|
У ніч з 31 жовтня на 1 листопада майже весь світ відзначає Гелловін. В Україні це свято набуває все більшої популярності, зокрема, через свої яскраві традиції. Адже це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитись з друзями. На Гелловін прикрашають помешкання гарбузами, штучним павутинням та іншими тематичними декораціями. У такій лячній атмосфері розповідають страхітливі історії та переглядають фільми жахів. У створенні страхітливої атмосфери вам допоможе підбірка літератури, що детально ознайомить вас із поробками до Гелловіна, які можна виготовити власноруч, та вибрати костюм до свята.
...
Читати далі »
|
В Україні 28 жовтня 2021 року відзначають 77-му річницю вигнання нацистських окупантів. Цього дня вшановують всіх українців, які віддали життя, звільняючи територію нашої країни, у лавах радянської армії або Української повстанської армії. В ході Німецько-радянської війни (1941 – 1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.
...
Читати далі »
|
Цього року 25 жовтня відзначають 140 років з народження відомого художника, засновника кубізму, Пабло Пікассо. Про цього видатного митця чув кожен, навіть той, хто не бачив жодної його картини. Хоча, можливо, ви навіть не здогадуєтеся, що її бачили.
...
Читати далі »
|
«Світ здоров’я» – всеукраїнське науково-популярне видання. Якщо ви дбаєте про своє здоров’я, то цей журнал саме для вас. Провідні фахівці медичної галузі України на сторінках журналу надають змістовну та детальну інформацію про все, що стосується останніх найсучасніших та найпередовіших клінічних досліджень, медичних винаходів, окремих захворювань та методів їх лікування. Деякі рубрики розповідають про здорове харчування, спонукаючи нас споживати корисну
...
Читати далі »
|
Ні камінь, ні метал, ні будь-яке інше творіння Всесвіту не напоєні такою красою, поезією і теплом, як рослини – живий витвір і улюблений нами шедевр природи. Ця надзвичайна притягальна теплота виткана з сонячних променів, які вони увібрали в себе за багато тисячоліть свого існування. Людина з давніх- давен знаходила в рослинах все необхідне для свого існування: їжу, ліки, житло, одяг, знаряддя праці, хатнє начиння і багато іншого. Важко собі уявити наше життя без рослин… Рослинне співтовариство – незвичайне і складне. До його складу входить безліч найрізноманітніших рослин: дерева, кущі, чагарники, трави, квіти, мохи та лишайники. Всі ці рослини тісно пов’язані між собою і впливають одна на одну. Що таке рослини? Як вони живуть? Яке їх життя? Наскільки воно цікаве і складне? Про це і не тільки пропонуємо вам переглянути серію пізнавальних відео з ютуб-каналу:
...
Читати далі »
| |