« 1 2 ... 35 36 37 38 39 ... 100 101 »
Не лише християнські міста у святковий час потопають у вогнях. Сяйво свічників, так званих ханукій або менор, освітлює й синагоги, будинки і дахи Ізраїлю. Упродовж восьми днів у грудні ханукальні свічки горять, нагадуючи про диво над дивами. Диво сталося, коли євреями правив володар Антіох IV Епіфан. Він наказав їм зректися звичаїв предків, а тоді пограбував єрусалимський храм і встановив у ньому грецькі статуї. Це вже було занадто. Вибухнуло славетне повстання Макавеїв. Н
...
Читати далі »
|
Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам'ять його очевидців і жертв. Українців позбавляли Батьківщини, мови, винищували родовід, обкрадали духовно. Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодний Мор. Жорстокість Голодомору вбачається в тому, що голод, насамперед, не був наслідком стихійного лиха, посухи чи неврожаю, він став результатом цілеспрямованої політики більшовицького режиму. Масовий голод, що забрав на той світ життя мільйонів українців, не обминув і Чернігівщину. Особливістю голоду на Чернігівщині стало те, що колективізація, розкуркулення, хлібозаготівлі і голод повністю співпали у часі. Все це ще більше ускладнило ситуацію в області. Детальніше ознайомитися з матеріалами, що стосуються голодомору в нашому краї, ви можете з нашого матеріалу.
...
Читати далі »
|
Дорогі друзі, для вас – найцікавіше з різних країн Європи – захоплюючі мандри, дивовижні історії, знайомства з видатними людьми, книги, розваги та важливі події!
...
Читати далі »
|
Усі бачили, як працює мікрохвильова піч: ставиш тарілку, закриваєш дверцята – «ву-у-у-у» - піч гуде, і за хвилину страва вже гаряча! Як же це відбувається? І що то в печі за мікрохвилі?
...
Читати далі »
|
24 листопада у світі відзначають Міжнародний день моржа. Його запровадили у 2008 році з ініціативи Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) і Ради з морських ссавців. Святкування не випадково припадає на 24 листопада. В останні дні осені найбільші ластоногі — моржі — покидають арктичне узбережжя Чукотського моря і вирушають на зимівлю у протоку Беринга. У цей період вони стають особливо уразливими і потребують захисту…
...
Читати далі »
|
24 листопада 1859 року вчений Чарльз Дарвін надрукував свою наукову працю «Походження видів шляхом природного відбору, або збереження обраних рас у боротьбі за життя». Книга здійснила революцію в біології та антропології. А ще розгорілася палка дискусія довкола теорії Дарвіна, яка триває і сьогодні. Робота вченого пояснювала багато загадкових питань з біології але відразу була оголошена християнами єрессю, бо суперечила буквальному розумінню Біблії про те, що світ і людина були створені Богом. Появу «Походження видів» один із сучасників Дарвіна образно порівнював із вибухом, «якого ще не бачила наука, який так довго готувався і так раптово нагрянув». Дарвінізм поставив людину в один ряд з тваринами, чим створив систему видів, що виключала унікальність людини з-поміж тваринного світу. Вчення здійснило дуже потужний вплив на соціальні науки і світогляд людей. Так, у ХХ сторіччі теорія Дарвіна спричинила своєрідне антропологічне переосмислення людини, звівши її цінність просто до біології. Цьому посприяли філософи: Фрідріх Ніцше, котрий поставив під сумнів абсолютно всі моральні норми та Зігмунд Фрейд зі своїм революційним психоаналізом, звівши всю мотивацію людини до тваринних інстинктів. Цікаві факти:
...
Читати далі »
|
21 листопада – День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 – 2014 року), подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому. 21 листопада 2013 року після призупинення В. Януковичем переговорів про асоціацію з ЄС на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька десятків студентів. У наступні дні кількість протестувальників невпинно зростала. Народ був розчарований поразкою ідей Помаранчевої революції. Протести розпочалися на всій території України. Водночас влада вирішила одразу жорстко боротися з виявами невдоволення – з’явилися перші постанови судів про заборону акцій, здійснювалися силові розгони і затримання. У країні з’явилася цензура ЗМІ (засобів масової інформації).
...
Читати далі »
|
День Гідності та Свободи - День пам'яті та вшанування всіх українців, хто присвятив життя боротьбі за Україну. Незламні сміливці не стояли осторонь – вони виборювали наше право на світле майбутнє! Залишаючись у пам’яті народу назавжди, вони наш приклад та наша гордість! Віддаючи життя за Свободу, Гідність та Незалежність, вони зробили крок на випередження, а ми вже йдемо тим шляхом, який так нелегко, і такими силами та втратами було прокласти. Вашій увазі Герої Чернігівщини, які присвятили своє життя за незалежність своєї країни і стали справді гідними і вільними і віддали своє життя за майбутнє країни. Зверність увагу на заходи, які приурочені цьому дню: • флешмоб #бути_гідним, 21 листопада • вуличну соціальну кампанію під гаслом "Вільні творити майбутнє", 20 листопада • у школах буде проведено тематичні уроки, присвячені Дню Гідності та Свободи • науковий форум, на якому обговорюватиметься тема "Сучасні медіа та революції нового типу в Україні та світі" • відкриття нового виставкового простору музею Революції Гідності
...
Читати далі »
|
Чернігівська обласна бібліотека для дітей запрошує дітей і дорослих завітати до нашого бібліотечного лялькового театру ПІЗНАЙКО і переглянути виставу про те, що буває з легковажними дітьми, коли вони потрапляють у полон до злої і підступної відьми Цигарки, і що варто робити, щоб вирватися з її смердючих лап. Приємного перегляду!
...
Читати далі »
|
Богдан Сильвестрович Ступка. Актор від Бога, жива легенда українського театру і кіно, зберігач великих акторських традицій, неймовірна людина. Богдан Сильвестрович завжди був у центрі знімальної групи або на сцені. Один із найвидатніших акторів нашого часу, якому були підвладні будь-які образи і персонажі, він зіграв безліч незабутніх ролей у театрі та кіно, підкоривши серця мільйонів глядачів майстерністю і темпераментною грою. До кінця днів він був дуже затребуваний, був сповнений планів і ідей ... До ювілею митця пропонуємо підбірку книг та статей про Б.Ступку, які є у фонді Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.
...
Читати далі »
| |