« 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 100 101 »
Чергова серія надзвичайно корисних порад від розумного песика Патрона. "Привіт. З вами Патрон. Щодня я винюхую вибухові предмети на різних територіях. І хочу розказати вам, наскільки підступно діяв наш ворог, залишаючи їх."
...
Читати далі »
|
Книга «Квантова фізика» простою мовою описує досліди, експерименти, закони та грандіозні відкриття вчених-фізиків зі всього світу. Під час читання дитина пізнає дивовижний світ складної науки: від законів Ньютона та таблиці Менделєєва до кота Шредінгера та можливості телепортації. Легке викладання, деталізовані ілюстрації та доречний гумор роблять тему квантової фізики цікавою та зрозумілою навіть для молодших школярів. Дидактично викладений текст, викличе пізнавальний інтерес у читачів, а дотепна інфографіка пояснить складні явища. Це ідеальна книжка для знайомства з наукою. Книга дуже гарна, велика і цікава! На кожній сторінці великі гарні ілюстрації!
...
Читати далі »
|
22 березня 2022 року виповнилося 180 років від дня народження найвидатнішого українського композитора другої половини XIX-початку XX ст., талановитого диригента, педагога, вченого-фольклориста і визначного громадського діяча – Миколи Віталійовича Лисенка (1842-1912). Безцінною спадщиною великого композитора стали обробки фольклорно-пісенних зразків усної народної творчості. Микола Віталійович Лисенко був одним з найкращих інтерпретаторів «Кобзаря» Т.Шевченка, на тексти якого написав понад 80 вокальних творів різних жанрів. Серед творчої спадщини композитора основне місце посідають опери: «Різдвяна ніч» (1873 р.), «Утоплена» (1883 р.), «Тарас Буль-ба» (1890 р.), «Наталка Полтавка» (1889 р.), «Енеїда» (1910 р.), «Ноктюрн» (1912 р.), дитячі опери «Коза- Дереза» (1888 р.), «Пан Коцький» (1891 р.), «Зима й Весна» (1892 р.).
...
Читати далі »
|
Ольга Петрівна Косач-Кривинюк – молодша сестра Лесі Українки, народилася 26 травня 1877 року в Новограді-Волинському, в будинку панів Завадських. Чудова природа рідної Волині, пізніше – життя у Києві серед українських видатних діячів, життя у Колодяжному, а починаючи з 1899 року, на хуторі Зелений Гай, коло Гадяча на Полтавщині, живий зв’язок із своїм народом – все це виховувало велику любов до України, до рідного народу. Чи ж кожна людина має таку мудру ма
...
Читати далі »
|
Продовжує працювати для вас наш «Практичний порадник під час війни». Сьогодні мова піде про те, як поводитися під час обстрілів. Як поводитися при обстрілі на вулиці Якщо обстріл почався, коли ви на вулиці, то важливо швидше лягти на землю, це знизить ризики влучення уламків від снарядів. Спочатку при польоті снаряда чується свист (або шарудіння), п
...
Читати далі »
|
«Розуміємо, що не всі можуть і хочуть повернутися до звичної рутини, зокрема до читання. Але знаємо, що є й ті, для кого книжки стають розрадою та допомогою у складні часи». Ми переконані, що читання — надзвичайно потужна сила для зняття стресу. Чим корисне читання під час війни? Звісно, ви не повинні змушувати себе читати. Але якщо вас зупиняє лиш те, що це зараз не на часі — аргументи наших підписників можуть переконати вас у з
...
Читати далі »
|
Українська мова, як і решта слов’янських мов, походить з ПРАСЛОВ’ЯНСЬКОЇ. Після розпаду праслов’янської мовної єдності протягом VІ – ХІ століть сформувалися визначальні риси ПРОТОУКРАЇНСЬКОЇ мови. Початок існування УКРАЇНСЬКОЇ мови як системи, що мала свої риси, які вирізняли її з-поміж інших слов’янських мов, припадає на кінець ХІ – середину ХІІ сторіччя. І хоча достеменно не відомо, як говорили українці в ХІ столітті, відомо, як вони писали. Тобто, до нас дійшли писемні пам’ятки часів Київської Русі, написані церковнослов’янською та давньоруською мовами.
...
Читати далі »
|
Любі діти! Продовжуємо для вас рубрику «Пізнавальні історії для дітей». Сьогодні вашій увазі «Казка про лісову школу. Змагання» і «Казка про тигра». Казка про Лісову Школу. Змагання Водному далекому дрімучому лісі звірі мали свою лісову школу. Навчалися там звірятка: білочки, зайчики, їжачки та інша малеча. Всі старалися освоїти науку читання, писання та рахування. Але в тій школі було троє друзів, які вважали, що та наука, то пуста трата часу. То були кабанчик, вовчик та лисичка. У них була інша мрія — стати відомими спортсменами-футболістами. Тож вони вирішили, що краще будуть тренуватися, ніж на уроки ходити. Так і почали вони уроки пропускати, а бігати на поляну і в футбол грати. Вчителі і батьки намагалися їм пояснити, чому важливо навчатися в лісовій школі, але марно. Діти ніяк не могли цього зрозуміти.
...
Читати далі »
|
Були часи, коли українці вважали вишиванки мало не за скарб, берегли як родинні реліквії та передавали у спадок. Вишиті сорочки не можна було купити — їх, або вишивали власноруч, або отримували у подарунок. Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код. З давніх часів наші предки вірили в силу вишитих візерунків і вважали вишиванку надійним оберегом від бід і неприємностей. Кожен візерунок на сорочці виконує свою функцію і несе певний сенс. Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури.
...
Читати далі »
|
У нашій країні війна. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. Крім того міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути:
...
Читати далі »
| |