« 1 2 ... 56 57 58 59 60 ... 101 102 »
 «Ми всі різні, але ми – рівні». Як ти розумієш цей вислів? Чи знаєш ти, що таке толерантність? Ні? Тоді пропонуємо дізнатися про це, переглянувши презентацію «21 століття – століття толерантності» від Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.
...
Читати далі »
|
 Що відчуває людина, коли мова заходить про мистецтво? Деякі згадують полотна відомих художників. Інші — скульптури або будівлі великих архітекторів. Комусь на думку спадає музика – загадкова і чарівна. А дехто уявляє себе під владою неперевершеного театрального дійства. Пропонуємо вам перевірити свої знання про мистецтво! Розпочинаємо серію вікторин "Питання від Веселого Олівця"! Сьогодні відповідаємо на питання про живопис.
...
Читати далі »
|
 З давніх-давен люди мріяли мати крила й літати. Невипадково слово «авіація» походить від латинського «avis», що означає «птах». Але чекати, доки мрія збудеться, довелося довго… Саме вам, наші любі читачі, Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує шкільний путівник «Літаки» із серії «Пізнаймо світ». Звичайно, ця тема більше зацікавить хлопчаків, але ми сподіваємося, що і дівчатка знайдуть в книжці щось незвідане та корисне для
...
Читати далі »
|
 Юні друзі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей запрошує вас до фольклорної світлиці «Рік чарівник». Дізнайтесь про походження назви останнього місяця осені, прикмети, прислів'я, загадки.
...
Читати далі »
|
 «Вічна загадка світу – його пізнаванність… Сам факт цієї пізнаванності є дивом.» (Альберт Ейнштейн) Пізнавальний бібліотечний проєкт «Еврика» до Всесвітнього дня та тижня науки, що відзначається щорічно 10 листопада з ініціативи ЮНЕСКО пропонує яскраву, незвичайну та цікаву книгу Анни Клейборн «Історія науки».
...
Читати далі »
|
 Для всіх, хто прагне знати нашу рідну мову, її історію, вільно володіти словом, правильно писати, говорити красиво та виразно, - наша нова виставка «Мово моя, душа голосна України». Чудові пізнавальні видання, що розташовані за розділами «З історії рідного слова», «Переходь на українську» «Як правильно?» заглиблять вас у світ української мови і допоможуть вільно спілкуватись. Погортайте разом з нами міні довідник Наталії Клименко та Павла Мельника-Крисаченка «Українська легко!»
...
Читати далі »
|
 …Красива, мелодійна, унікальна – це твоя мова. До Дня української писемності та мови пропонуємо пройти тест, щоб визначити, чи добре ви знаєте рідну мову.
...
Читати далі »
|
 «Мов джерельна вода, рідна мова моя»... Як зародилась писемність? Хто першим створив слов’янську абетку? Скільки років нашій мові? Хто першим в Україні друкував книги?... Пропонуємо дізнатися.
...
Читати далі »
|
 Любий читачу! Те, що ти любиш читати нові, яскраві, сучасні книги – це безперечно. А чи подобається тобі складати пазли? Якщо так, то склади, будь ласка, пазл «Мово рідна, слово рідне…». По черзі обирай одну з категорій: фразеологізми, синоніми, антоніми, пароніми та розташовуй слова правильно. Нагад
...
Читати далі »
|
Бароко (від порт. barroco, ісп. barrueco та фр. baroque - перлина неправильної форми) - стиль у європейському мистецтві та архітектурі поч. XVI – к. XVIII ст. Стиль бароко зародився в Італії, а потім поширився по всіх країнах світу. Українське бароко гармонійно поєднало естетику європейського бароко з місцевими традиціями. Його нерідко називають “козацьким бароко”. Головний акцент цієї епохи - використання позолоти та симетричність всіх споруд.
...
Читати далі »
| |