« 1 2 ... 54 55 56 57 58 ... 101 102 »
 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Тож згадаймо тих, хто брав участь у ліквідації наслідків страшної аварії, хто на собі відчув дію «мирного» атому. Шана і подяка Вам, дорогі ліквідатори!
...
Читати далі »
|
 Це гра мільйонів людей у всьому світі та більше ніж спорт. Для багатьох сучасних людей футбол став стилем життя, професією, головним захопленням у житті. У шанувальників футболу є своє свято – 10 грудня, Всесвітній день футболу. За даними істориків, у футбол грали ще у Стародавньому Китаї, Греції та Римі. Цікаві факти: - Найдовший матч зіграли у серпні 1981 року в Ірландії, він трива
...
Читати далі »
|
Українське мистецтво має у своїй багатющій скарбниці унікальну перлину – художницю-самоуку з села Богданівка, що на Київщині. Ім’я цієї народної художниці – Катерина Василівна Білокур (1900-1961), від дня народження якої минуло 120 років.
Світ цієї талановитої, вродливої жінки витканий чарівними барвами, які лягали на полотно з-під саморобних пензлів, зачаровує чистотою, добром.
Чернігівська обласна бібліотека для дітей підготувала поетичну арт-галерею і онлайн-вікторину до ювілею художниці .
...
Читати далі »
|
«Хто ні про що не запитує, той нічому не навчиться» (А. Ейнштейн) Фізика оточує нас всюди, вчені стверджують, що практично все можливо пояснити саме с точки зору фізичної теорії. Бібліотечний проєкт «Еврика» пропонує гарну та цікаву книгу Якова Перельмана «Фізика на кожному кроці» для тих, хто о
...
Читати далі »
|
 Продовжуємо серію вікторин про мистецтво "Питання від Веселого Олівця"! Наразі пропонуємо вам перевірити свої знання про музику і музикантів!
...
Читати далі »
|
 З давніх-давен хустка для українців була символом прихильності, любові, вірності в коханні, прощання і скорботи, а також оберегом. Хустка – «хистка» від слова хистити, захищати. Вона захищає голову, плечі від холоду, спеки, дощу і вітру. Це елемент одягу переважно жінок, який пов'язують на голову, шию, накидають на плечі. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ще і маркером соціального стану жінки – заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – з дешевших.
...
Читати далі »
|
 6 грудня наша країна відзначає День Збройних Сил України. З великою шаною і вдячністю вітаємо наших військових поетичними рядками…
...
Читати далі »
|
 Проблема поширення ВІЛ-інфекції у світі набула масштабів епідемії. Україна, на жаль, не є винятком у загальному епідемічному просторі. Багато з нас не розуміють і не усвідомлюють, що таке ВІЛ/СНІД, як ця хвороба впливає на наше життя та життя наших рідних, яку загрозу несе людям по всьому світу. Захворювання на СНІД – проблема, яка стосується тебе і всього людства в цілому! Як захистити себе від ВІЛ/СНІДУ? Найважливіша зброя для тебе – знання! Ти маєш право знати все про ВІЛ/СНІД. Пропонуємо Вам скласти пазл «Не дай СНІДУ шанс!» та розгадати кросворд «Що руйнує ВІЛ/СНІД?»
...
Читати далі »
|
 Дорогі друзі, продовжуємо мандрувати країнами Європи та дізнаватись усе найцікавіше! Дізнавайтесь:
...
Читати далі »
|
 Багатьох батьків турбує питання, чи потрібно маленьким дітям знайомитися з геометричними фігурами. Фахівці вважають, що заняття в ігровій невимушеній формі оптимально починати з 1,5 років. До цього віку доречно промовляти дитині назви форм предметів, з якими малюк зустрічається в реальному житті (наприклад, «тарілка кругла», «стіл квадратний»). Геометричні фігури - це одна з тем для вивчення англійської мови з малюками. Англійська для дітей найкраще вивчати в ігровій формі, і, так як, тема «геометричні фігури» для цього добре підходить, вивчення геометрії діткам дуже подобається.
...
Читати далі »
| |