« 1 2 ... 47 48 49 50 51 ... 100 101 »
«Дивослово» – щомісячний науково-методичний журнал Міністерства освіти і науки України. Започатковано його в березні 1951 року як двомісячники «Українська мова в школі» та «Література в школі», після об’єднання їх у 1963 році виходив як місячник «Українська мова і література в школі», від 1994 року – сучасна назва. Призначений для викладачів української мови й літератури. Матеріал подається в трьох розділах – «Методика викладання мови й літератури», «Мовознавство», «Літературознавство і компаративістика». В часописі друкуються методичні рекомендації, навчальні програми, розробки уроків, матеріали олімпіад, конкурсів, мовні консультації, сценарії виховних заходів, рецензії.
...
Читати далі »
|
Може не кожен у цьому зізнається, але більшість людей, особливо діти, дуже хотіли б навчитися малювати! Та багато хто думає, що це занадто складно, що він далеко не з роду Пабло Пікассо. Звичайно, намалювати справжній портрет чи гірський пейзаж може тільки досвідчений художник, але відтворити зображення кішки чи хатинки поетапно під силу кожному.
...
Читати далі »
|
Юний друже! Як добре знаєш ти свої права та обов’язки громадянина України? Хочеш дізнатися? Якщо ТАК, то складай пазл «Права та обов’язки». Будь уважним! Успіхів тобі! Веб-посилання:
...
Читати далі »
|
Дорогі друзі, продовжуємо мандрувати країнами Європи та дізнаватись усе найцікавіше!
...
Читати далі »
|
Справедливим буде зауваження, що Україна мала протягом своєї історії дуже мало поетів і письменників, які б відігравали таку колосальну роль у становленні української нації, яку відігравав свого часу Тарас Шевченко. У наш час під назвою «Кобзар» прийнято розуміти усі поетичні твори Шевченка, яких нараховується 235. Але так було не завжди. З’явившись у 1840 році, «Кобзар» мав значно скромніші обсяги.
...
Читати далі »
|
7 березня 1932 року у Запоріжжі народився Володимир Дахно, український кінорежисер і художник-аніматор, автор єдиного українського повнометражного анімаційного фільму «Енеїда» (за однойменним твором Івана Котляревського). Володя був «книжною дитиною», бо батьки (тато – полковник, неня – бібліотекар) привчили читати «правильні» книжки. Після закінчення школи він спочатку вступив до медичного інституту, але майж
...
Читати далі »
|
Ім’я Т.Г. Шевченка святе для кожного українця. Сподіваємось, що ви відкриєте для себе Шевченка, і його книги допоможуть вам вирости справжніми громадянами України.
...
Читати далі »
|
Міркуєш, чим займатимешся після школи? Не знаєш, що робити з тим, що деякі предмети любиш, а інші ненавидиш? А може, вже знаєш, що любиш і що хочеш робити в майбутньому? В тебе попереду ще багато часу, щоб визначитися зі своїм майбутнім. Але чим швидше виявиш свої таланти, знайдеш своє хобі, щось, що любиш, тим легше буде розвивати потрібні вміння і знайти омріяну професію. Тож відкривай порадник підлітка «Як стати кимось» польської пи
...
Читати далі »
|
«Хімія дає в руки людині величезні можливості і сили » (М.В.Ломоносов) Бібліотечний проєкт «ЕВРИКА! Знати, щоб цікаво жити» знайомить з яскравою та дивовижною книгою Юлії Смаль «Цікава хімія. Життєпис речовин», видавництво Старого Лева. Ця книжка, мій юний читач, про те, що оточує тебе, але що ти не можеш побачити… Про світ атомів, молекул, речовин та їх пере
...
Читати далі »
|
А пісня — це душа. З усіх потреб потреба. Лиш пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лиша. Чим глибша пісня, тим ясніш душа. (І.Драч) Старовинні пісні Чернігівщини – мудрі і красиві, журливі та веселі, повчальні… Вони є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю і красою, геніальною поетичною біографією. Передаючи їх із покоління до покоління, чернігівці внесли вагомий внесок у збагачення фольклорної скарбниці співучої України.
...
Читати далі »
| |