Головна » 2021 » Березень » 31 » «Приведи до ладу свою планету» (Екологічний проєкт «Що ми залишимо у спадок?)

«Приведи до ладу свою планету» (Екологічний проєкт «Що ми залишимо у спадок?)
Наш світ, виявляється, одноразовий. Якось хлопчик на ім’я Максим пішов до магазину і купив там колу, стаканчик і трубочку. Склав усе в пакет і пішов гуляти. А потім випив колу зі стаканчика через трубочку. Поряд не було смітника, тож Макс вирішив кинути сміття на землю. Знайома ситуація, чи не так?

Аж раптом стаканчик заговорив! Максим здивувався. А от і трубочка з пакетом почали говорити! Мова зрештою зайшла про їхнє життя. Ці штучні речі просили хлопчика не кидати їх на землю, бо вони будуть лежати тут у муках сотні років.

- А що тоді робити? – запитав хлопчик. – Якщо поряд немає смітника?
Пляшка з-під коли, стаканчик і трубочка з пакетом відповіли Максимові,
що треба їх віднести на переробну фабрику. Або кинути у відповідний сортувальний контейнер. Відтоді у Максима в сім’ї з’явилася традиція сортувати сміття та відвідувати гурток екології.

Мало кому аж так пощастило, як Максові з цієї історії. На жаль, пакети,
пляшки, стаканчики й трубочки зазвичай не говорять з нами. Ба більше –
на екологічні пізнавальні теми. Та в межах «Книжки про сміття» Галини Ткачук це цілком можливо. Тож назвімо наших нових друзів так: пакетик Ганімед, пляшка Евридика, стаканчик Полідевк та трубочка Кассіопея.

Одноразові речі, зокрема одноразова упаковка, – це, як ми переконалися, велика частина нашого щоденного сміття. Ця книжка про те, що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, в найкращому разі, у кілька різних баків. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу. Про те, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що може заполонити всю нашу планету. Простіше кажучи, ця книжка про сміття – таку дивовижну річ, яку дуже легко створити, але якої неймовірно важко позбутися.

У книжці є спеціальні сторінки, на яких можна записати свої думки, спостереження, експерименти та ідеї. А також в частині 2 «Книжки про сміття» отримати мудрі поради від Галини Ткачук ЯК ПРИВЕСТИ ДО ЛАДУ СВОЮ ПЛАНЕТУ.

Тож дослухайтеся і долучайтеся!!!
Дія Перша – # ПІДБЕРИ!
Дія Друга – # СОРТУВАННЯ ТА ПЕРЕРОБКА!
Дія Третя – # НЕ СТВОРЮВАТИ СМІТТЯ!

Якщо в тебе є свої поради – ділися з іншими! Разом врятуємо нашу планету від Сміттєвого Монстра!

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 419 | Додав: estet | Теги: сміття, екологія, екологічний проєкт | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2021  »

biblioteka1898