Головна » 2021 » Травень » 12 » Іван Марчук. «Я – мандрівник, прикутий до мольберта» (До 85-річчя художника)

Іван Марчук. «Я – мандрівник, прикутий до мольберта» (До 85-річчя художника)
Ця історія – про одного з найвідоміших українських художників сучасності Івана Марчука, який створив тисячі творів мистецтва та винайшов власну техніку «пльонтанізм». І жоден художник у світі не може її повторити. Більше читайте тут: https://tsn.ua/video/video-novini/ivanovi-marchuku-85-pro-scho-mriye-ukrayinskiy-geniy.html

Народився художник 12 травня 1936 року в селі Москалівка Тернопільської області України, в родині відомого на всю округу ткача. Навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша на відділенні декоративного розпису та на відділенні кераміки Державного інституту прикладного і декоративного мистецтва. У середині 1960-х років Іван Марчук приїхав до Києва і саме тут віднайшов власний шлях у мистецькому просторі, котрий дозволив митцю стверджувати “Я – єсмь!”

За радянських часів через постійні переслідування з боку КДБ художник був вимушений тимчасово емігрувати за кордон і повернувся в Україну в 2011 році. Саме він став єдиним українцем, що потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності британської газети Telegraph у 2007 році. $CUT$

Книги про Івана Марчука:

Іван Марчук. Живопис. Каталог виставки. Львів, Атлас, 1990.
Іван Марчук. Життя і творчість. Київ, Мистецтво, 1996.
Іван Марчук. Живопис. Київ, PC World Ukraine, 2000.
Тарас Унгурян. Одкровення від Івана. Фрагменти життєпису художника Івана Марчука: есеї, поезії, ілюстрації. Київ, Такі справи, 2001.
Іван Марчук. “Вчора, сьогодні… завжди”. Київ, Дніпро, 2013.
Іван Марчук. Альбом-каталог. Київ, ТОВ “Атлант ЮЕмСі”, 2004.
Іван Марчук. Творчий період 1965–2005. Альбом. Київ, ТОВ “Атлант ЮЕмСі”, 2005.
Іван Марчук. Дорога додому. Альбом. Київ, ТОВ “Атлант ЮЕмСі”, 2008.
Климчук О. “Я єсьм…” (Іван Марчук): Есей-біографія. Київ, Український письменник, 2012.
Іван Марчук. Вчора, сьогодні… завжди. Альбом. Київ, Дніпро, 2013.
Шевченкіана Івана Марчука. Тернопіль, Терно-граф, 2014.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 365 | Додав: estet | Теги: Марчук І. | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2021  »

Olenavolchenko