« 1 2 3 4 5 ... 100 101 »
70 років тому в особливих таборах системи радянського ГУЛАГу (Головне управління виправно-трудових таборів) сталися повстання в’язнів. Повстання були жорстко придушені, але все-таки завдали нищівного удару по зловісній системі ГУЛАГу. Невдовзі комуністичний режим був змушений перебудувати систему відбування покарань, зробивши її чи то більш гуманною, чи то менш людиножерською.
...
Читати далі »
|
Про весну, боротьбу за свободу українського народу та віру у щасливе майбутнє України – лірика 21-го століття. *** Така весна – очей не відірвати. Такі річки, що хочеться пірнуть. Потрібно в тонусі себе тримати, Пізнати світ, його глибинну суть. Бо час летить, життя, як волосина. Тривог мільйон, а серденько одне. Сьогодні бореться моя країна, А ворог ниви наші оре й жне. Сьогодні щастя загуби
...
Читати далі »
|
Зворушлива, трагічна та життєствердна поезія сьогодення. Разом ми подолаємо всі випробування! Наша сила в єдності. Чернігів Незламний!!! Чернігів палає... Чернігів в крові... О, Господи, милий, спаси, збережи!!! Від куль і ракет, від сирени вночі, І щоб не боятись померти, навчи... Щоб віра у серці не вмерла, жила, Надія й любов, завжди поруч була, Щоб відчай і страх у душі не селивсь, О, Господи, милий,
...
Читати далі »
|
Дорогі друзі, пропонуємо вам познайомитися з поетичним доробком читачки Чернігівської обласної бібліотеки для дітей Олени Каліман.
...
Читати далі »
|
«Напишу я слово про хату... Білу, з теплою солом’яною стріхою, що поросла зеленим оксамитовим мхом, архітектурну праматір пристанища людського. Незамкнену, вічно одкриту для всіх без стуку в двері, без «можна?» і без «войдіте!» високоморальнісну людську оселю. Бідну й ясну, як добре слово, і просту, ніби створили її не робочі людські руки, а сама природа, немовби виросла вона, мов сироїжка в зеленій траві. Опишу її неповторну зовнішність, привітну й веселу, часом сумну, молоду й стареньку вдовицю, чепурну і уважну, журливу і ніколи не горду. У полі, на горі й під горою, на городі серед квітів весною і влітку, серед насіння восени. Насіння у ній і на ній од стріхи до самого долу. Здається, щезни вона, і спустіє земля, заросте бур’яном, споганіє, і світ стане чорний від голоду й злоби.» ( Олександр Довженко, український режисер та письменник, уродженець Чернігівщини)
...
Читати далі »
|
До вашої уваги історія про українського письменника, журналіста, відеографа, фотографа, журналіста Associated Press, військового кореспондента – Мстислава Чернова, який з 24 лютого 2022 року у складі команди Associated Press приїхав у Маріуполь, де протягом 20 днів знімав руйнування, обстріли, роботу лікарів, численні жертви серед мирних мешканців.
...
Читати далі »
|
Ці кумедні динамічні курчатка обов’язково сподобаються вам і вашим друзям. Щоб їх виготовити, знадобиться лише аркуш паперу. Проте вони неодмінно подарують гарний настрій вашій веселій компанії.
...
Читати далі »
|
До вашої уваги наступний випуск циклу розповідей про письменників, що захищають Україну.
...
Читати далі »
|
Для багатьох українців писати вірші – спосіб реагування на дійсність, нагода висловити свої думки, не тримати їх у собі, намагання фіксувати події та передавати в поезії все те, що відбувається навколо. Героями віршів є звичайні люди в незвичайних умовах: військові та цивільні.
...
Читати далі »
|
Біографія Мікеланджело Буонарроті - видатного скульптора, живописця, архітектора, мислителя та поета - була опублікована ще за життя – вперше у практиці західноєвропейського мистецтва. Поряд із рукотворними шедеврами збереглися документальні свідчення його 89-річного земного шляху та унікальної творчості: художні ескізи, договори, відгуки сучасників, листування. Але, попри велику кількість інформації, навіть через п’ять століть титан епохи Високого Відродження, який жив у далеких 1475-1564 роках, залишається для людства загадкою.
...
Читати далі »
| |