« 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 100 101 »
Сучасна поезія розвернута обличчям до життя та показує жахіття й трагізм війни, а також, потужність національного самоутвердження. Вірші сповнені ненависті до ворога, який несе смерть та руйнування. А ще вони про любов до життя, до природи, яка квітне навкруги і красу, якої не здатна знищити війна та про надію на Перемогу України в цій війні.
...
Читати далі »
|
Щорічно у другу суботу вересня (цього року - 9 вересня) відзначається День українського кіно – професійне свято працівників кінематографії. Ренесанс сучасного українського кіно відбувся — про це свідчать і глядачі, і чисельні добірки найкращих українських фільмів, які треба дивитися, вивчати й надихатись ними. Це стосується і художнього, і документального кіно.
...
Читати далі »
|
Поезія війни вийшла на нові естетичні обрії – безпосереднього сприйняття життя, відкритості та щирості образного слова, стихійності поетичного мовлення, яке пройняте потужним оповідним ритмом. Відображає відчуття, враження та міркування авторів.
...
Читати далі »
|
Хвороби, інвалідність, гендерні відмінності, які не вписуються в загальноприйнятий стандарт «норми», – це те, що століттями ховалося з-поза очей, про що відкрито не говорили, мало писали в книжках. На щастя, часи змінилися. Інклюзивність проникла і в літературу. Все частіше головними героями книг стають хлопці і дівчата, чоловіки й жінки, яким діагнози й хвороби не заважають жити повноцінним життям.
...
Читати далі »
|
Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. Довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі. Тож запрошуємо до зустрічі з книгами–ювілярами 2024 року. Вашій увазі інформаційна добірка ю
...
Читати далі »
|
Світ моди відзначає ювілей— 140-річчя з дня народження епохальної Коко Шанель, французького модельєра жіночого одягу, засновниці модного Будинку Шанель в Парижі і знаменитих парфумів Chanel № 5.
...
Читати далі »
|
Взагалі війна породила велику кількість поетичних творів. Поезія показує жахіття та трагізм війни й водночас – потужність національного спротиву та самоутвердження. В такому масовому віршуванні, зрозуміло, автори не ставлять собі за мету дотримання високих естетичних стандартів. Але таке віршування є свідченням колективного прагнення висловити свої почуття в більш чи менш римованому образному слові.
...
Читати далі »
|
Ім’я українського мореплавця і мандрівника, дослідника, лінгвіста, географа, етнографа, океанолога, картографа та першого вітчизняного письменника-мариніста тільки тепер проходить шлях від забуття до визнання, хоч мало б бути вписане золотими літерами в українську історію.
...
Читати далі »
|
Чи рятує поезія під час війни? Здавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини. Часом поетичне реагування є єдиним засобом змиритися з існуючою реальністю, або заявити про війну на весь світ. *** Болить... Хто хвалить Львів, Хтось пише про Тернопіль, А інший вкотре згадує про Київ... Мої ж тривожить сни й непевний спокій Ізранений і зболений Чернігів. У місті цім лишили
...
Читати далі »
|
Понад тисячу років тому відбулася важлива подія, яка змінила хід історії, ціннісні орієнтири й визначила долю багатьох поколінь українців. Йдеться про хрещення Київської Русі. Цього року Україна святкує вже 1035-ту його річницю.
...
Читати далі »
| |