Продовжуємо знайомити вас, наші читачі, з книгами, які допоможуть вам пережити страшні події в нашій країні, не втративши психологічного і фізичного здоров’я.
Сьогодні вашій увазі
посібник «Як вижити під час надзвичайної ситуації та під час війни: легко про серйозне», адресований підліткам, в першу чергу.
Але це не означає, що він не актуальний і для решти мешканців України. Автори намагались подати текст, який розповідає про поведінку в умовах бойових дій, у легкій та доступній формі, тож книжка буде однозначно корисною і для дорослих, які не мають великого досвіду перебування у надзвичайних ситуаціях. Батьки, вчителі, всі хто працюють із дітьми та підлітками можуть брати цей посібник на озброєння у своїй роботі та спілкуванні.
Автори розповідають про надання першої медичної допомоги, про те, що робити, коли пролунав сигнал-попередження, як себе поводити, коли поруч гримять вибухи, вчить, як діяти, якщо вдома залишатись небезпечно або почалась організована евакуація у населеному пункті. Також у посібнику приділили увагу й ситуаціям, коли людина опиняється у натовпі й тисняві чи під завалами, виявляє небезпечні речовини, міни, також помічає озброєних осіб країни-агресора.
У книжці можна знайти інструкції про те, як самостійно здійснити евакуацію із зони бойових дій і виживати під час окупації, як поводитись із незнайомцями та зрозуміти, що тебе обманюють. Окремі частини посібника розповідають про інформаційну безпеку у соціальних мережах – розпізнавання фейків та дезінформації.
Є тут і спеціальний розділ із зображеннями та описами розпізнавальних знаків військових ЗСУ, а також інформація про Товариство червоного Хреста в Україні, що неодмінно допоможе зорієнтуватися у небезпечних військових ситуаціях.
Видання створене у співпраці Цивільно-військового співробітництва (СІМІС) та Громадської Мережі «ЕЛЕОС-УКРАЇНА».
...
Читати далі »