Головна » 2021 » Липень » 28 » Сьогодні – 1033 річниця Хрещення Київської Русі-України

Сьогодні – 1033 річниця Хрещення Київської Русі-України
День Хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Це свято відзначають у день Святого Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності.

Святий Володимир Великий — великий князь київський (979—1015), князь новгородський (970—988). Хреститель Русі. Наймолодший (позашлюбний) син київського князя Святослава Ігоровича. Онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. Молодший брат і наступник київського князя Ярополка Святославича.

Захопив київський престол після міжусобної боротьби з братом (977—979). Охрестився під іменем Василь, християнізував Русь 988). Встановив Київську митрополію Константинопольського патріархату. Розширив межі столиці Києва, збудував Десятинну церкву (996).

Першим із руських князів розпочав карбувати власну золоту монету. Заснував Володимир (988), Переяслав (992) та інші міста. Використовував особистий знак «тризуб», що став у ХХ столітті гербом України.

Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий. Національний герой України. Прізвиська — Великий, Святий, Хреститель, Красне-Сонечко тощо.

 Яким був князь Володимир до і після прийняття християнства?
 Чому саме християнську віру прийняв Володимир та охрестив Русь?
 Як відбувалось Хрещення Русі та що їй принесло?

Відповіді на ці та інші важливі для історії та державотворення питання дізнавайтесь з надзвичайно цікавих і пізнавальних відео відомих українських освітніх каналів:

EdEra: Володимир Великий і хрещення Русі без реєстрації і смс | ЗНО ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

імені Т.Г. Шевченка: Як відбувалось ХРЕЩЕННЯ РУСІ? / Русь, або ж Київська Русь/ Історія України

Категорія: Цікава історія з бібліотекою | Переглядів: 373 | Додав: estet | Теги: хрещення русі | Рейтинг: 0.0/0

«  Липень 2021  »