Головна » 2021 » Червень » 2 » Пам’яті Михайла Слабошпицького



10:54
Пам’яті Михайла Слабошпицького
Михайло Слабошпицький народився 1946 року в селі Мар’янівці на Черкащині. В 1971 році закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працював у редакціях газет «Молода гвардія» та «Літературна Україна». Був головним редактором газети «Вісті з України», журналу «Вавилон-XX».

Михайло Федотович – відомий критик. Він є автором багатьох літературно-критичних статей, рецензій, оглядів, опублікованих у пресі та в колективних збірниках. Окрім того, його знають як майстра біографічного роману, прозаїка, есеїста, що має своїх шанувальників серед дітей і дорослих.

А ще – він автор творів для дітей і про дітей. В його доробку понад два десятки книжок для дітей та підлітків: «Славко й Жако», «Хлопчик Валь», «Озеро Олдан», «Папуга з осінньої гілки», «Чи далеко до Африки?», «Казки», «Золоті бджоли»; повістей «Гілка ялівцю з Сааремаа», «Душі на вітрах» та інших.

Перу Михайла Слабошпицького належать і монографії про Романа Іваничука, Василя Земляка, Тодося Осьмачку. Особливої популярності набула його книжка художніх оповідей з національної історії «З голосу нашої Кліо».

У відомому романі «Що записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші» автор розповідає про події початку XX століття від імені Михайла Коцюбинського, Володимира Винниченка, Володимира Самійленка та інших постатей. Михайло Слабошпицький писав роман 5 років, матеріали до нього збирав близько 10.

Він є першим лауреатом літературної премії «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця, лауреатом літературних премій імені Олександра Білецького, імені Лесі Українки, імені Т.Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)» (2005) та Республіканської премії в галузі літературно-художньої критики (1980). Лауреат літературної премії імені Олени Пчілки, лауреат літературної премії імені Братів Лепких (1998), лауреат літературної премії «Берег надії» імені В.Симоненка (1999), лауреат літературної премії імені М.Коцюбинського (2003), лауреат премії імені Івана Багряного (2007), лауреат літературної премії імені Євгена Плужника за книги «Протирання дзеркала» (2017) та «Тіні в дзеркалі» (2018). Лауреат мистецької премії «Київ» (2019).

З 1995 року виконавчий директор Ліги Українських Меценатів, директор видавництва «Ярославів Вал». Був. Тому що 30 травня Михайла Федотовича Слабошпицького не стало…

Матеріали про життя і творчість М.Ф. Слабошпицького взяті з книги Галини Одинцової та Ярослава Кодлюка «120 розповідей про письменників». Книги автора є в фондах Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.

Відео: Михайло Слабошпицький та його погляд на свої твори




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Корисно знати | Переглядів: 454 | Додав: estet | Теги: Слабошпицький М. | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Форма входу
Логін:
Пароль:
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0