Головна » 2022 » Жовтень » 6 » Огляд літературно-художнього видання Світлани Богдан «Мандри давні та нещодавні»

Відколи існують наші землі, люди мандрували звідси до далеких країв. Тільки в давнину це було значно довше й ризикованіше, ніж тепер. Як і навіщо подорожні долали великі відстані в різні історичні періоди – від Русі й до сучасності? Разом із героєм книжки читачі помандрують сушею, водою, небом – і часами.

Книга Світлани Богдан «Мандри давні та нещодавні» розповість тобі, дорогий читачу, про сім незабутніх подорожей:

«Київ – Царгород»,
«Чернігівська земля – Єрусалим»,
«Київщина – Крим»,
«Запорозька Січ – Стамбул»,
«Київ – Європа – Африка – Азія»,
«Відень – Львів по рейках»,
«З мамою по всьому світу».

І розповість доволі цікаво – вустами хлопчика Ярослава, який успішно закінчив другий клас і якому батьки подарували морську подорож до турецького міста Стамбул, та його тата-історика і мами – фотографки і журналістки. Кожна подорож доповнена яскравими і стильними ілюстраціями Юлії Твєрітіної.

З книги ви дізнаєтеся:

 Як в різні історичні епохи називалося місто Стамбул?
 Яка держава розташовувалася на тих землях, де зараз знаходиться Україна і як вона називалася?
 Звідки в стародавньому Києві взялися верблюди?
 А що таке волок і навіщо він потрібен?
 А як називали стародавні міри відстані в Україні?
 Хто такі пірати, де знаходиться сонячний Єрусалим і солоне Мертве море?
 Коли зародилося чумацтво і як називався чумацький дерев’яний віз?
 Хто такі запорозькі козаки?
 Де жили татари?..

Неабияк здивувала Ярослава розповідь мами про мандри. Виявляється, раніше мандрували переважно з трьох причин: торгівля, війна або паломництво. Тепер же часто мандрують просто для розваги – це називається туризм.

Отже, мандруйте, читайте і пам’ятайте: читання книг – найкращий засіб від турбот, тривожності і стресу!

Категорія: Нові книги | Переглядів: 211 | Додав: estet | Теги: Богдан С. | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2022  »

larisa-kazakova