Головна » 2024 » Січень » 8 » «На рушниках натомлених вітрів». Нова книга Миколи Будлянського з’явилася в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей

Письменник, журналіст та краєзнавець Микола Будлянський подарував читачам Чернігівської обласної бібліотеки для дітей свою нову книгу «На рушниках натомлених вітрів».

Це поетична збірка, що містить п’ять розділів: «Війна. Хроніка болю», «Місто легенд», «Не заглядайте в очі ластівкам», «Кохання, як молитва, вічне» та «Викупаю душу в бабиному літі». У нову книгу українського поета ввійшли вірші, пошрамовані війною (перший розділ). В інших чотирьох розділах – поезії, овіяні легендами рідного краю, зігріті любов’ю до малої батьківщини, до матері й рідної природи і, звісно ж, вічного, як світ, кохання. Дякуємо автору за подаровану книгу, яку він підписав так: «Обласній бібліотеці для дітей, щоб жили мріями, і ті мрії ставали реаліями».

Про автора

Микола Будлянський народився в селі Держанівка Носівського району Чернігівської області. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка.

Член Спілки письменників України, заслужений журналіст України. Автор поетичних збірок «Калинові дощі», «Стежки і вишні», «Де починається любов», «Смак пізнього яблука», «Любов і вирій», двох збірок новел та майже двох десятків художньо-документальних і публіцистичних книг.

Лауреат обласної премії імені М.Коцюбинського та літературно-мистецьких премій імені П,Куліша, імені М.Гоголя, імені Г.Сковороди, всеукраїнської літературної премії імені М. Чабанівського.

Микола Будлянський
З ДИТИНСТВА

Дитинство іще без розлук,
Бабуся на призьбі у тіні,
В гніздо її складених рук
Влягається сонце вечірнє.
І я із гулянки прибіг,
Сорочка аж мокра від поту.
Зраділо озвався поріг –
То мати прийшла із роботи.
Щось баба у неї пита.
Не чую, бо слухаю інше:
Як срібно роса зацвіта,
Як стежка вгортається в тишу,
Як сонний ще хрущ шарудить
В зів’ялім вишневім одцвітті.
В уяві спинилася мить
Мого ще безгрішного літа.
Воно десь отам, за селом.
Гукну – і примчить неодмінно.
Далеко ще й перша любов.
Що потім згірчить, як калина.
А поки ось баба і я,
Нароблена, стомлена мати.
На груші лелеча сім’я.
І вгорнута в сутінки хата.
І вечір уже на межі.
Ще зорі дрібні, як горішки.
… Так хочеться знову душі
В дитинство на трохи, на трішки.

Категорія: Творці і твори | Переглядів: 141 | Додав: estet | Теги: Будлянський М. | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2024  »