Головна » 2022 » Жовтень » 21 » Бібліотека для дітей: користувачам, громаді, суспільству…: Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обл. бібліотек для дітей

З 18 по 20 жовтня на базі Національної бібліотеки України для дітей у форматі online пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обласних бібліотек для дітей «Бібліотека для дітей: користувачам, громаді, суспільству…».

З вітальним словом до учасників конференції звернулися організатори та почесні гості заходу:

Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, наголосила на активній роботі бібліотек для дітей у надзвичайних умовах та безперервній адаптації їхніх послуг до викликів воєнного часу, що дозволяє продовжувати надання бібліотечного обслуговування користувачам у змішаних форматах;

Ростислав Карандєєв, перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України, зосередив увагу на подальших кроках державної політики щодо відновлення, збереження та підтримки закладів культури, зокрема дитячих бібліотек, особливо у найбільш постраждалих та тимчасово окупованих регіонах;

Михайло Швед, заступник Голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, наголосив на важливості узагальнення професійних напрацювань від учасників конференції, за допомогою яких буде можливість якнайшвидше відновити діяльність знищених закладів культури;

Сільвія Варделл, президент Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY), висловила підтримку Україні та мужнім бібліотечним працівникам, які ані на мить не залишали дітей та продовжували надавати їм окрім бібліотечних послуг ще й психологічну підтримку;

Микола Томенко, громадський діяч, засновник Фонду «Рідна країна», акцентував увагу на необхідності збереження дитячих бібліотек, оскільки вони є засобом світоглядної моральної підтримки суспільства, що покликані допомогти дітям, зокрема і тимчасово переміщеним, не втратити національну ідентичність та сприяти їхньому патріотичному вихованню;

Віктор Круглов, директор видавництва «Ранок», представив роботу книговидавничого сектору з підтримки і просування вітчизняної сучасної книжки на світову арену та відзначив отримання позитивних рішень щодо виключення держави-агресора з більшості світових культурних подій;

Євгеній Олександров, керівник відділу корпоративних продажів видавництва «Ранок», який не залишив рідний Харків та продовжує активно працювати заради підтримки пошкоджених бібліотек як Харківщини, так і інших постраждалих від війни областей.

Під час пленарного засідання Світлана Глущенко, Директор Департаменту моніторингу додержання соціальних та економічних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, та Олена Міцерук, заступник директора Департаменту моніторингу додержання соціальних та економічних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини-начальник відділу права на охорону здоров'я, освіту та культуру, оголосили про результати моніторингу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо збереження культурної спадщини; Володимир Кравчук, суддя Верховного суду, наголосив на необхідності продовжувати проведення різних заходів, що популяризують основний закон держави — Конституцію України із ще більшим охопленням дитячого населення. Олександра Шаповал, молодший науковий співробітник відділу кіномистецтва і телебачення Інституту мистецтвознавства фольклору та етнографії імені М.Т. Рильського НАН України, письменниця, презентувала медіаосвітній комікс, створений в умовах воєнного часу задля обізнаності батьків і дітей з правилами безпеки дитини в умовах війни.

19 обласних бібліотек для дітей представили всі регіони України. Обмін досвідом роботи в умовах воєнного стану, які шляхи обрати для достойного обслуговування дітей, списання книг, згідно рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики, відновлення і поповнення фондів бібліотек такі та інші питання розглядалися на пленарних засіданнях конференції.

Директорка Чернігівської обласної бібліотеки для дітей Тамара Клюй виступила з доповіддю «Волонтерська діяльність Чернігівської обласної бібліотеки для дітей», в якій докладно розповіла про волонтерську діяльність нашої бібліотеки, починаючи з 2014 року. Плетіння маскувальних сіток, виготовлення оберегів для воїнів, збір коштів і подарунків, волонтерська робота на інформаційному фронті, збір матеріалів для виготовлення окопних свічок, малюнки і побажання читачів нашим воїнам, збір речей для постраждалого мирного населення Чернігівщини. Остання наша акція по збору коштів, завершилася придбання волонтерами дрону для медичної частини на чернігівському кордоні. Про все це йшлося у виступі директорки бібліотеки, про те, що Чернігівська обласна бібліотека для дітей за період війни в Україні стала потужним волонтерським центром і дійсно вносить свою часточку у наближенні Перемоги.

Загалом конференція стала корисною, плідною і ще раз довела про непохитність бібліотечної спільноти, нашого народу і вірою в Перемогу.

Категорія: Події | Переглядів: 323 | Додав: estet | Теги: директори бібліотек, конференція, Zoom | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2022  »