Головна » 2022 » Вересень » 22Продовжуючи Тиждень краєзнавства, присвячений Дню міста, у бібліотеці пройшла презентація краєзнавчої предметно-ілюстративної книжкової виставки «Любецький з’їзд князів в історії України».

Виставка складається з двох розділів:

• Перший – розкриває археологічні і історичні аспекти розвитку міста Любеч в 11-12 століттях, його роль в політичній історії Київської Русі, економічному і культурному житті країни. Інформація розкривається не тільки за допомогою книг, але і знахідок з розкопок у Любечі, проведених у різні роки.
• Другий розділ надає інформацію безпосередньо про сам з’їзд, його учасників, причини і основні результати. У розділі маємо книги з біографіями князів, які зорганізували ці збори, про їхній політичний вплив і іншою цікавою інформацією.
Виставка гарно ілюстрована і представлена рідкими виданнями, в тому числі і ксерокопіями фото та інформативного матеріалу про багаторічні розкопки в Любечі.


Багато інформації читач може взяти з рідкісного на сьогоднішній день видання «Любецький з’їзд князів 1097 року в історичні долі Київської Русі», який включає матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 900-літтю з’їзду князів Київської Русі.

Збірка праць «Слов’яни і Русь: археологія та історія» містить роботи провідних вітчизняних і зарубіжних дослідників з головних питань історії, археології, культури Давньої Русі, в тому числі і стаття А.Л.Казакова «Чернігів-Любеч: південно-західний кордон літописних сіверян», яка дає детальну інформацію щодо політичного становища на південно-західному кордоні давньоруської держави.

Справжніми знахідками кожної книжкової виставки стають першоджерела. Так і на нашій виставці представлено декілька видань «Повісті минулих літ», а також «Радзивиловський літопис», з яких ми черпаємо неупереджену інформацію. ... Читати далі »
Категорія: Події | Переглядів: 310 | Додав: estet | Дата: 22.09.2022 | Коментарі (0)

В рамках тижня краєзнавства до Дня міста, який розпочато в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей, відбулася зустріч з українським істориком, журналістом, військовим експертом Михайлом Жироховим - завідуючим філією «Військово-історичний музей» Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського.
Дослідник історії локальних конфліктів після 1945 року, історії Другої світової війни ... Читати далі »
Категорія: Події | Переглядів: 269 | Додав: estet | Дата: 22.09.2022 | Коментарі (0)

Усім відомо, що слоник з високо піднятим догори хоботом – беззаперечний символ удачі і щастя. А які вони насправді – ці прекрасні і могутні велетні?
Готовий дивуватися вражаючим фактам з життя слонів? Тоді вперед! ... Читати далі »
Категорія: Корисно знати | Переглядів: 176 | Додав: estet | Дата: 22.09.2022 | Коментарі (0)

Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Форма входу
Логін:
Пароль:
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0