Головна » 2022 » Вересень » 9 » «Життя в умовах війни: як пережити і зберегти себе»: навчальний тренінг в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей

«Пережити війну» — це те, що нам ще треба буде зробити. А ось те, що з нами відбувається зараз — «життя у війні». Як цьому дати раду — справді велике питання. То як нам продовжувати нормально функціонувати, якщо накриває відчуття, що опускаються руки?

Ви відчуваєте, як у вас усередині накопичилася втома — і в кожного різні причини. Хтось відчуває безсилля, бо не може ні на що вплинути, навіть якщо віддає багато енергії й праці на добрі справи. Ще хтось бореться зі своєю скрутною ситуацією та виживає. Ніхто нас не навчав, як поводитись, коли ти на межі життя і смерті. Ми налаштовувалися на інше життя, вірили в іншу долю.

Але сьогодні в нашій країні війна і всі ми потребуємо допомоги, перш за все, психологічної.

В рамках багаторічної співпраці у проєкті «Психолог радить» до колективу бібліотеки завітали практикуючий психолог, арт-терапевт, автор проєкту Анна Половинник і психолог благодійного фонду «Право на захист» Тетяна.

Фахівці провели для працівників цікавий навчальний тренінг «Життя в умовах війни: як пережити і зберегти себе».

Присутні ділилися відчуттями, емоціями, які їх супроводжували під час активних бойових дій, які психологічні травми отримали, як з ними впоралися, або не впоралися. Що допомагало вижити як фізично, так і психічно.

Дуже цікавою у тренінгу стала аналітика, яку зробили психологи після анкетування присутніх:

• Як ви зараз? Що вам допомогло/допомагає вижити та вистояти у період війни?
• Яка була ваша реакція при травматичних подіях, що з вами відбувалися?
• Розказати про власний досвід переживання травми.

Про це та багато іншого говорили з психологами на тренінгу.
Корисними стали запропоновані техніки опанування стресу: «Квітка та свічка», «Дихання і долонька», «Обійми метелика».

Опановуючи запропонований тренінг, колектив одразу відчув його дієвість на собі. Всі із задоволенням, або навіть потребою, робили вправи.

Які ж основні висновки ми винесли після роботи:

• Дбай про себе, дбай про інших;
• Їж, спи, дихай;
• Будь зі своїми;
• Роби те, що вмієш найкраще;
• Зберігай надію та вір у перемогу.

Отже, зустріч виявилася напрочуд корисною, цікавою, плідною. Ніхто не залишився осторонь тренінгу і з задоволенням приймав участь у всіх запропонованих психологами вправах і опитуваннях.

Але ще залишилось багато питань і проблем, які хотілося б обговорити і отримати пораду. Тому тренінгові заняття будуть продовжуватися…

Категорія: Психолог радить | Переглядів: 385 | Додав: estet | Теги: психолог, Половинник А., тренінг | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2022  »