Головна » 2023 » Березень » 9 » Виставка-колекція «Кобзарів» з фонду бібліотеки. До дня народження Тараса Шевченка

Навряд чи знайдеться більш відома книга в історії української літератури, ніж «Кобзар» Тараса Шевченка. Це унікальне зібрання його кращих віршів з 1837-го по 1861 рік, написаних, незважаючи на поневіряння та заслання, в яких відображена тяжка доля народу. До збірки увійшли твори поета, які раніше були вилучені цензурою, в них знайшла втілення ціла епоха нашої історії в найяскравіших, нехай і досить трагічних її проявах.

В читальному залі відділу обслуговування учнів 5-9 класів Чернігівської обласної бібліотеки для дітей до дня народження великого українця, видатного поета, художника, натхненника українського народу Тараса Григоровича Шевченка відкрилася виставка-колекція «Кобзарів» з фонду бібліотеки «Національна святиня українського народу».

Колекція «Кобзарів» Чернігівської обласної бібліотеки для дітей складається з видань від 1840 року (фототипія позацензурного примірника видання, надрукованого в типографії Е. Фишера) до сучасної повної збірки 2014 року, до якої увійшли твори, що вилучалися у різні часи царською, а згодом радянською цензурою. Наведені також біографічні й бібліографічні відомості та добірка афоризмів поета (Харків, видавничий дім «Школа»).

Крім того, на виставці представлені «Кобзарі» й інших років видань: 1954, 1963, 1976, 1982, 1985, 1986, 1990, 1994, 1998, 1999, 2003, 2005, 2008.

Тож запрошуємо всіх поціновувачів творчості видатного українського митця, який ще за життя став людиною-легендою, відвідати виставку та сповна насолодитися неперевершеною поезією майстра.

Якщо ж вам з об’єктивних причин не вдається це здійснити, пропонуємо зіграти онлайн у літературну пізнавальну гру «Шевченко від А до Я» за однойменною книгою. Бажаємо успіхів та чекаємо на вас найближчим часом в бібліотеці!

Категорія: Події | Переглядів: 184 | Додав: estet | Теги: Кобзар, Шевченко Т., книжкова виставка | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2023  »