Головна » 2021 » Квітень » 23 » Василь Лопата. Віртуоз слова і пензля. Істинний художник.

Василь Лопата. Віртуоз слова і пензля. Істинний художник.
Його твори були високо оцінені багатьма відомими митцями. «Василь Лопата, — писав академік Г. Якутович, — чудовий художник і прекрасний гравер, один з найкращих в країні. Його гравюри, крім глибини змісту, яскравості почуття, мають ще й витончену красу, виконані з блискучою віртуозністю. В них хочеться вдивлятися, милуватися красою ліній плям. Вони завжди дають високу естетичну насолоду глядачам».

Василь Іванович Лопата народився 28 квітня 1941 року в селі Нова Басань Бобровицького району на Чернігівщині. І відколи себе пам’ятав, весь час малював: коли пас козу, бавився із підлітками на березі річки чи під лісом, на теплій черені печі або за партою у школі.

«А коли прочитав першу книжку, то збагнув: це — джерело, звідки можна черпати натхнення. І — ви не повірите — відчув себе графіком-книжковим ілюстратором», — зізнається Василь Лопата.

Згодом в школі випускав стіннівку і діти називали його художником..

Мистецьку освіту здобув у Київському державному художньому інституті, який закінчив у 1970 році, вчитель – професор Василь Касіян. Два роки працював у творчій майстерні при Академії мистецтв (педагог Михайло Дерегус) З 1971 року член Національної спілки художників України. У 2006 році прийнято в члени Національної спілки письменників України.

Василь Лопата багато і плідно займався графікою. Твори художника зберігають Національний музей у Києві, музеї Чернігова, Полтави, Дніпропетровська, Сум. Частина робіт зберігається в Бібліотеці Конгресу США у Вашингтоні, в Українському музеї міста Нью-Йорк, Музеї при Українському католицькому університеті у місті Рим, в ГТГ, музеї-квартирі О. С. Пушкіна в Санкт-Петербурзі, в приватних зібраннях Росії, Великобританії, Канади, США.

Художник брав участь у створенні банкнот України, їм були виконані портрети історичних діячів, пам’ятки архітектури країни і її пейзажі. Він же оформив український і дипломатичний паспорти в 1991-1993 роках.

Докладніше про митця :

Книги про Василя Лопату:
Василь Лопата: комплект кольорових екслібрисів. Київ, 1989.
Гравюри Василя Лопати. Київ, 1990.
Василь Лопата: живопис, графіка. Каталог. Київ, 2001.
Василь Лопата. Життя і творчість. Альбом. Київ, Мистецтво, 2011.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 347 | Додав: estet | Теги: Лопата В. | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2021  »