Головна » 2020 » Серпень » 20 » Суперяблучні факти

Суперяблучні факти
Яблука – найпопулярніший фрукт у світі, їх їсть найбільша кількість людей, у порівнянні з будь-якими іншими фруктами, стверджують вчені.

Сьогодні існує безліч сортів, які поділяють за розміром, кольором, смаком, вмістом цукру, твердістю, за швидкістю визрівання. Яблука не є переможцями серед інших овочів та фруктів за вмістом вітамінів і корисних мікроелементів, проте вважаються одними з найбільш універсальних і доступних дієтичних фруктів, багатих на сік, клітковину, вітаміни і мікроелементи.

Цікаве про яблука:

- для вирощування 1кг. яблук необхідно до 700 л. води;
- світовий виробник яблук Китай;
- екологічно якісними вважаються червиві яблука;
- яблуко у мистецтві є символом здоров'я, молодості, кохання та весни;
- у фільмі «Земля» Олександра Довженка яблуня у саду – символ продовження роду та життя;
- за відомою легендою, Закон всесвітнього тяжіння був відкритий Ньютоном, який начебто спостерігав, як в саду падають яблука;
- алхіміки, зауваживши, що серцевина розрізаного впоперек яблука нагадує п'ятикутну зірку, використовували яблуко як символ знання;
- відомий хімік Карл Вільгельм Шеєле у 1785 році з нестиглих яблук виділив нову органічну кислоту, яку назвав яблучною;
- казахською назва колишньої столиці Казахстану – Алмати, перекладається як «Яблуневий»;
- «яблуко розбрату» – крилатий вислів;
- Apple Records – звукозаписний лейбл, заснований гуртом The Beatles;
- Apple – американська корпорація, виробник персональних і планшетних комп'ютерів, аудіоплеєрів, смартфонів і програмного забезпечення;
- в м. Кролевці Сумської області росте яблуня, яка належить до числа природних чудес України, вік живого пам'ятника природи понад 200 років;
- у Європі, в середньому, людина з'їдає близько 65 яблук кожного року;
- сік в яблуку не має кольору і прозорий як вода, при вичавленні яблучний сік набуває бурого кольору через взаємодію з повітрям шляхом окислення;
- за дослідженнями археологів яблука почали вживати у їжу 8,5 тисяч років тому;
- до Європи яблука потрапили завдяки римським солдатам і в давнину вважались розкішшю і ознакою багатства.
- на Україні яблуня вперше з’явилася в 11ст. в монастирському саду (при Ярославі Мудрому був закладений яблуневий сад, відомий як Києво-Печерська Лавра).

Куштуйте яблука! Вони дуже корисні, смачні і запорука вашого гарного здоров’я та настрою. Лише одне яблуко в день може залишити лікаря без роботи.

Лікувальні властивості яблук, читати онлайн за посиланням:

Відео. «Два яблука» - ПРИТЧА

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 504 | Додав: estet | Теги: яблука | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2020  »