18:06 Поетичні читання «Торкнуся серця…» | ||||
![]() Нашому рідному Чернігову митець присвятив вірші у розділі «Місто легенд», читаючі які, відчуваєш подих сивої данини і таємниці древнього міста: І Чорний князь із вимислів поетів На рисаку повз капище летить. Махнув мечем – розкраяв даль імлисту. Спинив коні на березу ріки. Неначе знав: тут буде славне місто, На цих горбах, вмурованих в віки… («ЧЕРНІГІВ. НІЧ») Зовсім інший Чернігів зображений автором у розділі «Війна. Хроніка болю». Цю поезію пошрамувала війна, об’єднали біль, ненависть до ворогів, рішучість і надія на перемогу. https://starshviddil.blogspot.com/2024/01/blog-post_12.html Війна людожерна на кожному кроці. Лиш літо незмінне, іде – і не спиниш Ні спілість ожини, ні спеку-задуху… Та з часом все більше і гаряче віриш В крицеву незламність вкраїнського духу. Он навіть павук на струні-павутинці Бринить переможну мелодію серпню. Ми сильні і горді, бо ми українці І змію рашистському голову звернем! («МИ – СИЛЬНІ») Народився Микола Будлянський не в Чернігові, а в селі Держанівка Носівського району. Вірші, що відкривають світ, в якому зростав ще майбутній митець, батьківську хату, дитинство, читачі знайдуть у розділі збірки «Не заглядайте в очі ластівкам». Ти знов наснилась, рідна хато, Широка призьба і бузок, І молода, як ранок, мати З руки годує ластівок… («НАСНИЛАСЬ РІДНА ХАТА») Про почуття та кохання, про плинність років, про весну в душі – читаємо у поезіях розділів «Кохання. Як молитва, вічне» та «Викупаю душу в бабиному літі». …З кожним ранком більшає любові І доокіл більшає весни. Знов у мандри вируша дорога. Виспів ранок, сонячний, легкий. Як весна в душі, то це надовго, Хоч роки летять, як літаки. («НЕБО ЩЕ ТРИМАЄ, ЯК ДИТИНУ…») Радимо нашим читачам зануритися у поетичний світ чудової збірки Миколи Будлянського «На рушниках натомлених вітрів», яку ви знайдете в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей. Запрошуємо відвідувати наші поетичні читання «Торкнуся серця», які неодмінно зачарують майстерністю і талантом українських і, зокрема, чернігівських поетів. А ще зігріють теплом, надихнуть і розрадять вас у непрості часи. ![]() ![]()
| ||||
|
Всього коментарів: 0 | |