Головна » 2023 » Серпень » 15 » Петро Антоненко. «Задощило на душі», «Ходить літо…». Аудіо-твори ("Щире слово наших земляків. Письменники Чернігівщини")

Чернігівська обласна бібліотека для дітей в рамках літературно-краєзнавчого проєкту «Щире слово наших земляків. Письменники Чернігівщини» пропонує аудіо-читання поезій Петра Яковича Антоненка «Задощило на душі», «Ходить літо…» зі збірки «Стріла».

Читає Володимир Цимбалій.

Антоненко Петро Якович – журналіст, засновник і редактор обласних газет «Світ-інфо» і «Струна». Народився 24 червня 1948 року в селі Авдіївка Куликівського району Чернігівської області. Вищу освіту здобув на факультеті журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Понад двадцять років пропрацював у газеті «Поліська правда» в смт Куликівка. Разом з колегами заснував журнал «Чернігів», який з 1993 виходить під назвою «Літературний Чернігів». У 1993-2006 рр. – головний редактор газети «Сіверщина», з 2006 – заступник головного редактора Всеукраїнського культурологічного тижневика «Слово Просвіти». Член Польсько-українського клубу журналістів «Без упереджень». Член Народного Руху України (1993–1999), Української народної партії (1999–2010), Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка (з 1991). Лауреат Чернігівської обласної літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюбинського, всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка, обласної премії «Кращий журналіст року» та міжнародної премії журналістів імені Василя Стуса. Видав чотири авторські книги (всі чотири побачили світ в Чернігові): «Бабине літо» (1994), «Свіча» (2001), «Стріла» (2017), «Вечірнє танго» (2023).

ПЕТРО АНТОНЕНКО

Задощило на душі
Задощило на душі,
На півнеба йдуть дощі.
На півтуги, на півліта,
на півдолі, на півсвіту.
А півдолі – десь під сонцем,
А півсвіту – чисте небо.
І блукаю – де я, хто це?
І бреду в дощах до тебе.

Задощило на душі,
На півнеба йдуть дощі.
Півнадії, півобману,
Напівщастя, півомана.
А надія десь не гасне.
А омана стане щастям.
Задощило на півнеба,
і бреду в дощах до тебе.

Ходить літо…

Ходить літо, ходить літо, чудо-літо,
обсипає зелен-трави буйним квітом.
І русалчині забави, теплі вогнища Купави,
і очей твоїх відьмарські малахіти.

Ходить літо, ходить літо, чудо-літо.
Ти стоїш, ранковим променем облита.
Я хотів від тої хати на край світу утікати
Та нікуди вже від тебе не подітись.

Ходить літо, ходить літо, чудо-літо.
Ще надії полинами не повиті.
Ще птахи не відлітають,
ще я вірю, що кохають,
ще іду, іще бреду самотнім світом.

Категорія: Творці і твори | Переглядів: 207 | Додав: estet | Теги: аудіо-читанка, Антоненко П. | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2023  »