12:02 Фільм «Війна цінностей» за участю авторів презентували в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей | ||||
![]() Короткометражну документальну стрічку створили учасники євроклубу ЧОНЛ в рамках проєкту «Війна за європейські цінності. Обираємо свободу та демократію», координатором якого є методистка ЧОНЛ Антоніна Федорченко. Надихнув на створення фільму і надавав професійну допомогу чернігівський фотомитець Роман Закревський, нині він у лавах ЗСУ. За словами Ніни Сібіль, показ фільму вже відбувся в Чернігівському обласному історичному музеї імені В.Тарновського, проте, вони раді представляти його саме в бібліотеці. До його створення долучилося багато учнів ліцею, що проживають у різних населених пунктах Чернігівської області, деякі діти пережили окупацію. Від їх імені виступив Андрій Свириденко, адже фільм є дітищем його однокласників. Він розповів історію проєкту, яка почалася ще у 2022 році з ідеї донести своїм одноліткам за кордоном, як доводиться жити українським дітям під час війни, що їм болить, що стало найціннішим, за які цінності бореться Україна. І саме формат фільму видався їм найбільш вдалим. «Ми хотіли показати, що ми живемо, що ми не скорені, що ми розвиваємося. А з іншого боку показати, що нам це болить». Пані Ніна вважає: «Це не тільки про біль, це іще про погляд в майбутнє, це віра в те, що ми вистоїмо. Що ми сильні і рішучі, і маємо відстояти своє». І важливо, щоби фільм чіпляв струни душі. Фільм «Війна за цінності» справив на присутніх неабияке враження, розчуливши до сліз, та викликав жваве обговорення. Адже у фільмі глядач побачить не тільки руйнування і біди, спричинені російською нелюдською агресією, почує історії молодих людей, що вмить подорослішали, опинившись у вирі війни, щодня борючись за виживання. Тут будуть історії людей різного віку про цінності, за які вони трималися під час облоги і за які варто боротися. Фільм усьому світу показує саме українські цінності, у чомусь співзвучні з європейськими, загальнолюдськими, і як їх визначають для себе саме українці. Потрібно, щоб про них дізнавався світ, адже нам необхідні розуміння, підтримка і допомога. Керівник євроклубу «Назустріч» поділилася сподіваннями, що фільм буде перекладений англійською мовою і вийде з субтитрами. Надзвичайно важливими є спогади очевидців, їх збереження і відтворення у різних форматах. Дякуємо за фільм, за цю важливу зустріч і розмову, а також за патріотичну громадську позицію сучасної молоді, популяризацію і відстоювання українських цінностей. Фільм «Війна цінностей» вартий, щоб його подивилося якомога більше людей ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
| ||||
|
Всього коментарів: 0 | |