Головна » 2020 » Вересень » 3 » Загадковий Піфагор (Дітям про людей науки)

Загадковий Піфагор (Дітям про людей науки)
Легендою і джерелом дискусій Піфагор став уже в стародавні часи. У 306 р. до н. е. йому, як найрозумнішому з греків, поставили пам'ятник в римському форумі. І досі висуваються нові гіпотези, тлумачення щодо діяльності стародавнього мудреця та його послідовників.

Цікаві факти про Піфагора:

- у вченні Піфагора цифри мали найважливіше значення, і його послідовники вірили, що з допомогою цифр і чисел можна розкрити всі таємниці Всесвіту;
- Піфагор вірив у реінкарнацію, вважаючи, що душа людини перероджується в різних живих істот
- він був вегетаріанцем і закликав людей не їсти м’яса;
- достовірних відомостей про зовнішність вченого не збереглося, але відомо, що він був фізично міцний. Він неодноразово брав участь у кулачних боях на Олімпійських іграх і виходив переможцем;
- Піфагор першим в історії висловив припущення про те, що наша планета куляста;
- аскетизм у всьому – одне зі складових вчень філософської школи Піфагора;
- за життя Піфагор не писав книг і трактатів. Він ділився всіма своїми знаннями з учнями в усній формі, вважаючи, що довіряти таємниці книгам, які можуть бути викрадені, не можна.

Важко знайти людину, у якої ім’я Піфагора не асоціювалося б із однойменною теоремою. Усі пам’ятають, що квадрат довжини гіпотенузи прямокутного трикутника дорівнює сумі квадратів катетів. Причина такої популярності теореми: це простота, краса та значущість. Теорема Піфагора проста, але не очевидна. Вона має величезне значення і застосовується в геометрії на кожному кроці. Існує близько п’ятисот різних доведень цієї теореми.

Посміхнись:

— Чому я став геометром? — говорив Піфагор своїм учням. — Мабуть, тому, що мене в дитинстві часто і надовго ставили в куток.

Ще про винаходи Піфагора дізнавайтесь тут:

Відео: Піфагор

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 1076 | Додав: estet | Теги: Піфагор | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2020  »

estet