Головна » 2020 » Травень » 14 » Виховання дітей – справа неабияка



10:54
Виховання дітей – справа неабияка
Напередодні міжнародного дня сім’ї поговоримо про виховання дітей. Адже діти – це наше продовження, наша майбутня опора.

Взагалі, виховання – це важка праця, тому не варто докоряти батькам за їх «неідеальність». Межа між батьківськими помилками та відвертою шкодою буває дуже тонкою. Поговоримо про тих людей, котрі морально калічать своїх дітей. Якщо хтось впізнає себе чи деякі свої методи – це чудовий привід замислитись і почати змінюватись.

10 ознак «токсичних» батьків, котрі псують життя своїм дітям і навіть про це не здогадуються

«Токсичний» батько чи мати висувають перед дитиною суперечливі завдання. Вони кидають логіці більш серйозніший виклик, аніж прохання закрити рота і їсти суп. Пропонуємо виявити, які вимоги неможливо виконати без шкоди для психіки.

1. Бійся мене – люби мене.
Деякі батьки часто наділяють емоційні атаки несподіваними формами – турботи, суворості, боротьби із забаганками. В таких сім’ях діти розуміють настрій батьків за звуком ключів, що впали, чи за мікровібраціями кроків старших. Їх життя минає поміж сеансів «промивання мізків».

2. Зрозумій проблеми дорослих – залишайся дитиною без прав.
В «токсичних» сім’ях батьки діляться відповідальністю за свої вчинки з дітьми. Наприклад, дитина вірить, що через її погану поведінку тато мусить заспокоювати нерви міцними «ліками». Потім дитину перетворюють на учасника дорослих драм. Їй потрібно призвичаїтися до важкої сімейної ситуації, зрозуміти, допомоги, втішити. На жаль, до переліку обов`язків не внесене право на власну думку.

3. Будь найкращим серед усіх – не забувай, що ти – «порожнє місце».
Нерідко батьки вимагають від дитини лише найвищих досягнень. Втім, перемоги сприймаються як звичайна річ. Мовляв, досягнув успіху – хай буде, не досягнув – тримай свою порцію приниження. Коментарі, які знецінюють, псують життя вже з дитинства. Дитина дорослішає з відчуттям, що так і не стала доброю для батьків.

4. Відкрий переді мною душу – не дивуйся ножеві у спині.
«Токсичні» батьки витягують з тебе зізнання можливими і неможливими способами. Найчастіше вони викликають відчуття провини у сина чи дочки. Пізніше отримана інформація буде використана проти співбесідника.

5. Ти поганий – не смій ставати кращим.
Чим нижчою є самооцінка дитини, тим легше змусити її підпадати під свій вплив. «Токсичні» батьки із запалом обговорюватимуть невдачі та недоліки сина чи дочки. Акцент найчастіше падає на зовнішність – таку собі відкриту больову точку. Якщо немає очевидних дефектів – будуть придумувати неіснуючі.
Дитині не даватимуть змоги звільнитися від комплексів, бо добрі результати підвищують самооцінку.

6. Вдосконалюйся – перекресли свої плани на майбутнє.
Від дитини вимагають бути успішною, але в той же час ігноруються її спроби досягти мети. Наприклад, треба рухатися вгору по кар’єрній драбині та надалі залишатися маминим підсобником. Шукати корисні знайомства, не виходячи із кухні. Життя часто ставить «токсичних» батьків перед вибором: що краще – втратити контроль над дитиною і отримати більше благ для сім`ї чи навпаки? Швидше за все, від контролю вони не відмовляться.

7. Роби, як я раджу – ти винен у поганих результатах.
Є сім’ї , де з дитиною поводяться, як господарі з твариною. Активно планують її життя, негативно реагують на відповіді чада. До уваги не беруться наслідки панівного контролю. Якщо щось йде не так – винний «виконавець»: «Не має значення, чиє рішення правильне – твоє чи моє. Головне, щоб не твоє»

8. Забирайся з-перед очей – не залишай мене.
В нормальних сім’ях адекватно сприймають бажання дорослої дитини, котра хоче жити сама.
Але нерідкі приклади , коли дитину під будь-яким приводом не випускають із поля зору, проте регулярно докоряють квадратними метрами. Чого насправді хоче «токсичний» тато чи мама? Щоб доросла дитина жила збоку, поводилася тихо та сумирно.

9. Приймай допомогу – припини тягнути з мене гроші.
Батьки пропонують якусь послугу, без котрої можна обійтися. Відмова викликає образу. Дитина мимоволі думає: «Батьки, напевне, хочуть відчуватися потрібними». Допомогу прийняли, вдячність передали. Щасливий кінець? Його не буде, тому що «токсичні» батьки викривлять сюжет цієї історії. Згідно з ним пожиттєве рабство – це гідна плата за баночку повидла.

10. Довіряй мені – будь завжди насторожі.
Приватність? Особистий простір? Пффф… на думку «токсичних» батьків, ви неправильно вимовляєте слова «ревізія» і «контроль».
Важко морально обмежити доступ на свою територію: батьки звинувачують у недовірі. Не врятує окреме житло: запасні ключі, які ви дали «про всяк випадок», не лежать без застосування. Треба виправдовуватися після кожної ревізії.

Дивина, та й годі!

Отже, нам є над чим поміркувати, щоб стати кращими для своїх дітей!
У цьому вам також може допомогти чудова підбірка книг, які дають більш ніж хорошу базу, цілісне уявлення про такий непростий процес, як виховання.

Переходьте за посиланням: Топ 12 книг про виховання дітей

https://blog.yakaboo.ua/12-knyg-pro-vyhovannja/




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Корисно знати | Переглядів: 493 | Додав: estet | Теги: сім'я, виховання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Наші сторінки
сторінка Фейсбуку Чернігівська обласна бібліотека для дітей Твіттер Чернігівська обласна бібліотека для дітей
E-Книжки
Меню сайту
Вітаємо

Дорогі друзі!

Шановні читачі і поки ще не читачі нашої бібліотеки! Нам вже 120, ми – найстарша дитяча бібліотека в Україні. І водночас – одна з найсучасніших. Кожна дитина, кожна родина може отримати в нашій бібліотеці те, що потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах. Адже шлях до успіху пролягає через бібліотеку. «Читай – дивуйся, пізнавай!»

З повагою
директор бібліотеки
Тамара Клюй

Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Форма входу
Логін:
Пароль:
Мистецький простір

Про Мову

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0