Головна » 2020 » Червень » 10 » Василь Шкляр: щирий та справжній, як і його твори

Василь Шкляр: щирий та справжній, як і його твори
Сьогодні від щирого серця хочеться привітати з днем народження щирого, справжнього автора, якому болить за Україну, її минуле та сьогодення!

Василь Миколайович Шкляр народився 10 червня 1951 року в селі Ганжалівка Лисянського району на Черкащині. Пізніше родина переїхала до міста Звенигородки, де Василь закінчив 10-річну школу зі срібною медаллю. Потім він вступив на філологічний факультет Київського університету, але диплом про вищу освіту отримав у Єреванському університеті.

Спочатку Василь Шкляр працював у пресі, а потім перейшов на творчу роботу. Займався політичною журналістикою, бував у «гарячих точках». Також свого часу був прес-секретарем Української республіканської партії. У березні 1998-го був кандидатом у народні депутати України від виборчого блоку «Національний фронт». А у 2000–2004 роках був головним редактором видавництва «Дніпро».

Член Спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Він також є автором книг: «Перший сніг», «Живиця», «Праліс», «Ностальгія», «Тінь сови», «Ключ», «Елементал», «Кров кажана», «Декамерон», «Репетиція сатани», «Черешні в житі», а також «Залишенець. Чорний ворон».

Лауреат багатьох літературних премій. Зокрема, «Золоте перо», «Золотий Бабай», за найкращий гостросюжетний роман, «Коронація слова», перша премія в номінації «Роман», «Спіраль століть», міжнародна премія в жанрі фантастики у номінації «За найкращу україномовну фантастику».

А 17 квітня 2011 року у Холодному Яру Василеві Шкляру вперше в історії України вручили народну Шевченківську премію.

Цікаві факти:
 Цього письменника критики називають “батьком українського бестселера”.
 Один із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників.
 Шкляр володіє вірменською мовою. Перекладав з вірменської та новогрецької.
 Письменник заборонив перекладати свої книги російською мовою.
 Дружина першою читає рукописи письменника.
 Захоплюється рибальством.
 У своїй літературній діяльності письменник принципово жодного разу не скористався спонсорською допомогою, не прийняв жодної державної нагороди.

Ще більше з біографії тут:

Цікаве інтерв`ю:

Відео-презентація на тему: "Василь Шкляр біографія":

Повість "Чорне сонце" в авторському виконанні Василя Шкляра:

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 1034 | Додав: estet | Теги: Шкляр В. | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2020  »