Головна » 2023 » Грудень » 15 » Тренінг з безпеки від представників міжнародної гуманітарної організації «Представництво The Halo Trust в Україні»

До Чернігівської обласної бібліотеки для дітей завітали представники міжнародної гуманітарної організації «Представництво The Halo Trust в Україні», яка займається розмінуванням, а також проводить активну роботу з інформування населення про наявну мінну небезпеку.

Внаслідок збройної агресії росії Україна є найбільш небезпечною країною в світі, де заміновано близько 30% території. У нашому регіоні ми можемо зустріти військові позиції, блокпости або території, де відбувалися бої. Через це на нашій землі залишається велика кількість мін, боєприпасів, що не розірвалися та інших вибухонебезпечних предметів, які становлять загрозу для всіх, хто живе і працює на цій землі.

 Що робити, якщо ви побачили підозрілі або схожі на боєприпаси предмети?
 Як розрізняти небезпечні території?
 Як діяти, якщо ви побачили офіційні або неофіційні попереджувальні знаки чи зайшли на небезпечну територію?

Такі питання під час тренінгу з безпеки доступно роз’яснили представники міжнародної гуманітарної організації «Представництво The Halo Trust в Україні», зокрема Катерина Дуліна - керівник групи навчання ризикам від ВНП. Кожен з нас розуміє важливість цієї інформації, бо це може комусь врятувати життя.

Важливо пам'ятати:

— вибухова речовина всередині міни не псується; вони небезпечні й за 100 років;
— для активації протипіхотної міни потрібний натиск від 3,8 до 8 кг, для протитранспортної — близько 100 кг, але їх часто комбінують, щоб до транспорту не можна було підійти, щоб людині, яка підірвалася, не можна було допомогти;
— одну міну ніколи не встановлюють, якщо бачите один предмет — найімовірніше, забруднена ціла територія;
— боєприпаси, які впали й не розірвалися, дуже небезпечні, бо їх уже було переведено в активний бойовий стан;
— міни та їх підривники дуже схожі на предмети побуту, ми можемо сплутати їх з пляшкою, відром, гайками, тацями;
— не довіряємо ні своїм, ні чужим речами там, де відбувалися бойові дії. і знайомі, і незнайомі, проте безпечні на перший погляд предмети, можуть містити вибухівку.

Що робити, якщо побачили підозрілий предмет?

— зупинитися;
— не торкатись предмета;
— відійти на безпечну відстань якомога далі тим шляхом, яким ви прийшли;
— попередити оточення;
— зателефонувати в екстрені служби (101 або 112);
— промаркувати місце, але лише на безпечній відстані.

Дякуємо організації The Halo Trust, що допомогли розібратися із загрозою, яку залишили в українській землі російські окупанти – вибухонебезпечними предметами. А також за подаровані інформаційні матеріали та кілька комплектів навчально-розважальної гри для дітей шкільного віку «PROвідник безпеки», яка навчає правилам безпечної поведінки на територіях, що постраждали від збройного конфлікту. Це стане у нагоді користувачам бібліотеки.

Категорія: Події | Переглядів: 100 | Додав: estet | Теги: розмінування, тренінг з безпеки | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2023  »